Koaliční rozkaz pro primátorku Koubovou: bezodkladně vybrat šéfa městských vodařů!

Zatím je to velké tajemství. Koaliční smlouva obsahuje i rozkaz pro primátorku Karolínu Koubovou: bezodkladně vybrat šéfa městských vodařů! Plnění koaliční smlouvy si jistě zkontrolují zastupitelé již na nejbližším řádném zasedání zastupitelstva města. Programové priority nové primátorky Koubové čtěte přímo zde.

Karolina Koubová

V městském vodárenství vzniká vyjímečná situace: u majetku s právem hospodaření pro Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko krajské město nesouhlasilo, aby s ním vodárenský svazek nadále hospodařil. A krajský úřad právo hospodaření zrušil. Jenže město Jihlava nesplnilo zákonné podmínky pro provozování vlastním provozovatelem (městská společnost Jihlavské vodovody a kanalizace). Chybí dohoda o provozování mezi společností Jihlavské vodovody a kanalizace se současným smluvním provozovatelem Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. A tím je Vodárenská a.s. Kraj Vysočina připustil i možnost vyhlášení vyjímečného stavu z moci úřední (více zde). Šance na úřední výrok o provozování majetku města Jihlavy jsou nižší než šance na prodloužení současného stavu (více zde).

Ovšem situace se radikálně mění ve prospěch Jihlavy. Počátkem listopadu Jihlava uspěla s žalobou proti rozhodnutí Ministerstva vnitra (více zde) a Krajský úřad Kraje Vysočina musí nově rozhodnout ještě do Vánoc. A může jít o průlomové rozhodnutí.

Ovšem úspěch se neodpouští. A tak se nová jihlavská koalice rozhodla v nejtěžším momentu vodárenské bitvy o miliardový majetek města k bezodkladnému výběru nového šéfa městské vodárenské společnosti. Celé výběrové řízení připomíná situaci s pokusem SVAKu jako protistrany dosáhnout odvolání náměstka Kaliny jako hlavního vyjednavače Jihlavy ve vodárenských sporech (více zde). Než se nový šéf městských vodařů stihne seznámit se situací, proběhnou klíčová úřední jednání na krajském úřadě i v soudních síních. A tam budou chybět znalosti i zkušenosti současného šéfa Jihlavských vodovodů a kanalizací Jiřího Benáčka.

Předčasnému odchodu pověřeného zastupitele pro oblast vodárenství a náměstka primátora Jamíra Kaliny (více zde) se za daných okolností nelze divit. Tentokrát jde útok z vlastních řad koaličních spojenců, kteří se snaží připravit náměstka Kalinu o klíčového spolupracovníka v osobě šéfa městských vodařů Jiřího Benáčka. Už minulá koalice uvažovala o výběrovém řízení na šéfa městských vodařů, ovšem odložila výběrové řízení až po skončení právních sporů.

Ovšem nová koalice pod vedením primátorky Koubové (Fórum Jihlava) začalo náhle spěchat. Mezi koaličními prioritami se objevilo pouze výběrové řízení na šéfa městských vodařů. Výběrové řízení na jednatele Dukly nebo dopravního podniku není koaliční prioritou a nemusí být vypsáno a realizováno bezodkladně.

Nová koalice v čele s uskupením Fórum Jihlava si podstatně komplikuje pozici bezodkladným výběrem nového šéfa městských vodařů. Minulé spory ve vedení městských vodařů mezi zastupitelem Miroslavem Tomancem a šéfem jihlavské ODS Davidem Beke skončily odvoláním Miroslava Tomance z vedení Jihlavských vodovodů a kanalizací.

Fórum Jihlava vedené primátorkou Karolínou Koubovou bude muset jasně říci, kdo vydal rozkaz k bezodkladnému výběrovému řízení na šéfa městských vodařů a dokonce ho prosadil do koaličního prohlášení jako jednu z priorit nového vedení města. A proč celý výběr nemohl počkat až na dokončení procesu převzetí vodárenského majetku města Jihlavy.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů