Kočičí kavárny pomáhají získat klid v každodenním shonu a stresu

Pokud jste nikdy nebyli v kočičí kavárně (nebo o ní ani neslyšeli), tak o hodně přicházíte! Kromě toho, že jsou kočky roztomilé a mazlivé, mohou poskytnout mnoho výhod pro duševní zdraví.

How to Start a Cat Cafe | TRUiC

Měli jste obzvlášť náročný den v kanceláři?Valí se na vás příliš mnoho negativních zpráv? Nebo máte jen jeden z těžkých životních dnů?

Kočičí kavárny vám umožní chvíli relaxovat a užít si bezpodmínečnou lásku kočičího přítele.

Koncept kočičích kaváren pochází z Tchaj-wanu, ale od té doby byl přijat mnoha dalšími zeměmi. Daří se jim v zemích jako Japonsko a Hongkong, kde je vlastnictví domácího mazlíčka obtížné kvůli malým životním prostorům a dlouhým pracovním dnům. Kavárny tak nabízejí řešení, které umožňuje milovníkům domácích mazlíčků, odpočívat, popíjet kávu, jíst, hrát si a mazlit se s partou chlupatých přátel, kteří jsou stejně nadšení z pozornosti člověka. 

Get a Pop-Up Preview of Houston's First Cat Café | Houstonia Magazine

Kontakt s domácím zvířetem zvyšuje hladinu hormonu oxytocinu, který snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu, což zase snižuje krevní tlak a srdeční frekvenci a navozuje u člověka pocit klidu. Dokonce i zvuk kočičího předení má uklidňující a terapeutický účinek. 

Výlet do kočičí kavárny vám může okamžitě zvednout náladu, pokud se cítíte na dně, osamělí nebo v depresi, stimulací řady vašich smyslů. Pouhé pozorování koček, jak dělají roztomilé věci, stačí, abyste se cítili šťastní. Pohlazení nebo pohlazení zvířete vám může zlepšit náladu. 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů