Kolář: Mohu Jemnici pomoci s anketou občanů

Za půl roku se kolem záměru podnikatele Josefa Koláře jen mluví. A mluví se i o plánech uspořádat místní referendum nebo alespoň anketu občanů.

„Názor obyvatel Jemnice mě zajímá, proto jsem ochoten pomoci uspořádat anketu občanů,“ naznačil zemědělec Kolář.

Po bouřlivém projednávání v místním kulturním domě (více zde), nabídl zemědělec Kolář kompromisní variantu (více zde), když ustoupil od záměru výstavby zemědělských farem v sousedství chatové oblasti.

O dalším postupu má s Kolářem vyjednávat delegace zastupitelů v čele se starostou Jemnice Miloňem Slabým. Starosta Slabý je zasádním odůrcem výstavby farem, nepodporuje ani kompromisní variantu výstavby farem pouze v lokalitě směrem na Slavonice.

Zemědělec Kolář má zkušenosti s komunální politikou jako dlouholetý starosta obce Lovčovice na pomezí Vysočiny a Jihočeského kraje. Obec je plně plynofikovaná a její malebnost nenarušují ani žádné venkovní rozvody elektřiny. Nově byla také zrekonstruovaná vozovka, chodníky a vjezdy do všech domů.

Možností, jak pomoci v Jemnici s uspořádání ankety je více. „Mohu například pomoci uhradit náklady s tiskem anketních lístků nebo uhradit odměnu notáři,“ navrhl Kolář.

Termín konání případné ankety by mohlo stanovit podzimní jednání zastupitelstva města Jemnice.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů