Komfort VDV: Výrobce upozornil Kraj Vysočina na skrytou diskriminaci

U veřejné zakázky na desetileté smlouvy autobusových dopravců se objevilo upozornění nejmenovaného výrobce autobusů na možnou skrytou diskriminaci. Kraj Vysočina stanovil striktní podmínku třiaosmdesáti míst ve vozidle pro sedící i stojící cestující.

Jeden z výrobců ale Kraj Vysočina upozornil, že jeho autobusy mají kapacitu pouhých šestasedmdesáti míst ve vozidle a domnívá se, že dochází ke skryté diskriminaci.

Velký nízkopodlažní autobus v Austrálii Ilustrační obrázek

Jde také o kombinaci nastavení podmínek výběrového řízení celkové kapacity cestujících v autobuse kategorie Velký-Nízkopodlažní v kombinaci s požadavkem na klimatizaci, dvojitým zasklením a přívěsným zařízením. Pro některé výrobce může být komplikované splnit požadavky Kraje Vysočina na vybavení autobusů a přitom nepřekročit maximální celkovou hmotnost vozidla.

Je přitom překvapivé, že první čtyři roky od zahájení provozu budou v kraji Vysočina dostačující autobusy o náhodné kapacitě, a po uplynutí čtyř let „náhle“ bude pro Kraj Vysočina jako zadavatele potřebná přesně a přísně definovaná kapacita autobusů.

Není tak obecně jasné, proč chce Kraj Vysočin již nyní vyloučit některé z potenciálních dodavatelů z hospodářské soutěže, když celé čtyři roky bude dostačující disponovat velkými autobusy s celkovou kapacitou „pouhých“ šestasedmdesáti cestujících , zatímco po uplynutí této doby se celková kapacita neúměrně zvýší na třiaosmdesát cestujících.

Nastavení dvou období, kdy v prvním období čtyřletém období Kraj Vysočina jako zadavatel de facto nedává žádné mantinely pro kapacitu autobusů, může být dokladem toho, že v současné době dopravní obslužnost na Vysočině funguje správně a dostatečně. Nebo-li neexistuje objektivní potřeba Kraje Vysočina, která by odůvodňovala striktní požadavek v kategorii V-N na celkový počet třiaosmdesáti míst.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů