Komínek (J.Hradec): Není na místě šířit negativní myšlenky o budoucnosti úzkokolejky

Místostarosta Jindřichova Hradce Bohumil Komínek poskytl krátké vyjádření jako reakci na zprávu o přerušení řízení o vydání úředního povolení Drážního úřadu. Bez úředního povolení není možné využívat úzkokolejku k přepravě cestujících.

„Pokud se mě ptáte, jestli na základě událostí za poslední dny dochází ke změně mého názoru, že v červnu úzkokolejka vyjede, musím vám říci, že i přes všechna úskalí, které nám administrativa a právní proces za poslední dny přináší, je velká snaha ihned potřebné nedostatky opravit a znovu projednat. Neustále musím konstatovat, že přípravný výbor ve složení pana Kysely, představitelů společnosti Swietelsky Rail a dosazených členů DR JHMD, dělá maximum , aby se v červnu vyjelo. Není vůbec na místě šířit negativní myšlenky. Je potřeba jen ještě chvilku počkat a společně si počkat až v červnu nad úzkokolejkou vyjde sluníčko,“ sdělil jindřichohradecký místostarosta Komínek.

O přerušení řízení Drážního úřadu čtěte více (přímo zde), vyjádření dopravce Gepard Express zde.

Na konci května má schůze věřitelů zadlužené úzkokolejky jednat o dalším postupu. Úzkokolejka má soudu doložit, z čeho zaplatí červnové výplaty zaměstnancům (více zde). Společnost Swietelsky věří, že trať bude provozuschopná (více zde).

Záchranný plán dostal přezdívku „perpetum mobile“ (více zde), Vysočina i Jihočeský kraj už objednaly letní provoz (více zde). Úzkokolejka začala nabírat zaměstnance (více zde). Drážní úřad přerušil řízení o vydání povolení pro veřejnou přepravu cestujících (více zde). Podrobnosti o oživování úzkokolejky najdete na odkazech přímo zde.

O budoucnosti jindřichohradecké úzkokolejky můžete hlasovat v anketě na sociálních sítích:

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů