Fikáček (Gepard Express): Požadavky Drážního úřadu jsou splnitelné v krátkém časovém horizontu

Železniční dopravce Gepard Express pokračuje v přípravách na velmi očekávané zahájení letního provozu na jindřichohradecké úzkokolejce. „Strávil jsem v součtu pět hodin vysvětlování a uklidňováním personálu, který byl přesvědčen o nevratně zapečetěném osudu úzkokolejky,“ popsal hektické okamžiky majitel firmy Gepard Express Albert Fikáček. Drážní úřad potvrdil informace o přerušení vyřizování povolení na letní provoz na žádost Jindřichohradeckých místních drah (více zde).

Drážní úřad potvrdil informace Občasníku o přerušení řízení na vystavení bezpečnostního certifikátu úzkokolejné dráhy, bez kterého není možné zahájit veřejnou dopravu. Všeobecně se očekává zahájení veřejné dopravy v druhé polovině června.

Jan Píšala (JHMD), Jan Šatava (Railway Capital), Albert Fikáček (Gepard Express) na archivní fotografii

Podnikatel Albert Fikáček (Gepard Express) potvrdil pokračování příprav na spuštění provozu úzkokolejné dráhy:
„JHMD a Gepard Express nalezli ve všech otázkách kompromis a podepsali o smlouvu o nájmu vozidel, obě strany tedy počítají s využitím souprav Tu47 + Balm/ú tak, jak je mají cestující rádi. Dle informací od právních zástupců JHMD přerušení řízení není překážkou k provozu, přerušení je cílené aby nevypršely lhůty a vše o co zatím Drážní úřad požádal je splnitelné v krátkém horizontu. Dopravce má připravený personál a rozpsány směny na červen a červenec a připravuje se na spuštění provozu. Věříme i v možnost provozu parních vlaků .Není třeba podléhat panice,“ prohlásil Albert Fikáček (Gepard Express).

V podobně optimistickém duchu je prohlášení jindřichohradeckého místostarosty Bohumila Komínka (více zde).

Na konci května má schůze věřitelů zadlužené úzkokolejky jednat o dalším postupu. Úzkokolejka má soudu doložit, z čeho zaplatí červnové výplaty zaměstnancům (více zde). Společnost Swietelsky věří, že trať bude provozuschopná (více zde).

Záchranný plán dostal přezdívku „perpetum mobile“ (více zde), Vysočina i Jihočeský kraj už objednaly letní provoz (více zde). Úzkokolejka začala nabírat zaměstnance (více zde). Drážní úřad přerušil řízení o vydání povolení pro veřejnou přepravu cestujících (více zde). Podrobnosti o oživování úzkokolejky najdete na odkazech přímo zde.

Úzkokolejka zahájila nábor nových zaměstnanců (více zde), má soudu vysvětlit z čeho zaplatí červnové výplaty (více zde).

O budoucnosti úzkokolejky můžete hlasovat v anketě na sociálních sítích:

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů