Kraj Vysočina chystá spěšné vlaky H. Brod -Telč-Slavonice, bez zastávky Staré Hory

Kraj Vysočina chystá podle informací Občasníku zavedení spěšných vlaků na trati Havlíčkův Brod – Jihlava – Telč – Slavonice. Z Havlíčkova Brodu by měly vyjíždět každou hodinu.vlak

Bohužel není možné jejich zastavování v zastávce Jihlava-Staré Hory a tím dopravně obsluhovat průmyslové areály na okraji Jihlavy. Z nově navržených jízdních řádů vyplývá nutnost vzájemného křižování vlaků této linky na jednokolejné trati v železničních stanicích Jihlava město a Třešť. Jízdní doba vlaku mezi Jihlavou město a Třeští vstříc protijedoucímu vlaku další zastavení již neumožňuje.

Případný požadavek na zastavení v zastávce Jihlava-Staré Hory tak znemožňuje zavedení navrženého konceptu, a to zejména v období přepravních špiček, kdy jsou vlaky této linky provozovány v hodinovém intervalu a vzájemně tak křižují každých 30 minut.

V budoucnu se situace se částečně zlepší realizací revitalizace trati Kostelec u Jihlavy – Slavonice a prováděním opravných prací na dráze v úseku Jihlava město – Kostelec u Jihlavy.  Časovou úsporu v jízdní době, která vznikne po dokončení výše uvedených stavebních opatřeních, je případně možné využít pro zastavení v zastávce Jihlava-Staré Hory alespoň u vlaků jedoucích ve směru přepravní špičky Telč – Jihlava a zpět a po dobu přepravního sedla.

Dopravně vhodnější bude však vzniklou časovou úsporu investovat do zvýšení spolehlivosti jízdního řádu.

Četnost obsluhy zastávky Jihlava-Staré Hory lze zvýšit také vedením osobních vlaků Havlíčkův Brod – Jihlava až do zastávky Jihlava-Staré Hory. Nutnou podmínkou je nasazení vratných souprav, tzn. moderních elektrických jednotek nebo doplnění klasických souprav s lokomotivou řídícím vozem. Jinak je třeba vést tyto osobní vlaky až do žst. Rantířov, což však již představuje zvýšení rozsahu objednávky na železnici nad hranici přijatých limitů.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů