Kraj Vysočina chystá vlny desetiletých smluv veřejné dopravy

Stále více drobných informací potvrzují aktivitu Kraje Vysočina při přípravě nové zakázky na desetileté smlouvy pro dopravní obslužnost. Velikostí jde o jednu z největších veřejných zakázek Kraje Vysočina.

Podle zdroje z Krajského úřadu Kraje Vysočina se chystá „středočeský přístup“ k veřejné zakázce za zhruba osm miliard korun. Veřejnou zakázku ve Středočeském Kraji i na Vysočině pomáhá administrovat stejná právní kancelář. Přenos dobré praxe u veřejnoprávní zakázky z jednoho kraje do druhého je tak vysoce pravděpodobné.

Read the news about the company

„Středočeský přístup“ znamená rozdělení historicky největší zakázky Kraje Vysočina do několika vln, v každé vlně se pak může soutěžit několik oblastí. Přesný počet vln a počet oblastí zatím není na Vysočině stanoven. Tento přístup je výhodný hlavně pro menší dopravce, kteří nemusí mít velké množství autobusů.

První pokus o vysoutěžení dopravní obslužnosti Kraje Vysočina desetiletými dopravními smlouvami skončil loni na podzim podání kasační stížnosti Antimonopolního úřadu k Nejvyššímu správnímu soudu. Čekání na pravomocný verdikt Nejvyššího správního soudu lze očekávat letos v čase vánočním. Čekací doba na soudní verdikt je kolem tři sta dnů.

Právní konzultace vedení Kraje Vysočina naznačují usilovnou přípravu nové veřejné zakázky s očividným cílem vyhnout se pravděpodobným sporům po vyhlášení vítězů veřejné zakázky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů