Kraj Vysočina prodloužil termín nabídek dopravců VDV

Více než stovka zodpovězených dotazů a prodloužený termín pro podávání nabídek dopravců do konce června. Kraj Vysočina pokračuje ve výběrovém řízení na desetileté smlouvy v rámci zajištění dopravní obslužnosti Kraje Vysočina.

Předseda Výbor pro rozvoj strategických projektů kraje Vysočina Martin Hyský připustil obtíže Kraje Vysočina při vypisování jedné z největších veřejných zakázek: „Není v České republice kraj, který by ve výběrovém řízení nemusel lhůtu prodlužovat, případně část zakázky zrušit, “ prohlásil Hyský.

Dopravci musí předložit své cenové nabídky podle požadavků na komfort cestujících specifikovaných v zadávacích podmínkách, které už kraj Vysočina částečně upravil. Právě z důvodů úprav zadávacích podmínkách už Kraj Vysočina už prodloužil lhůtu o čtyřicet dnů a nemusí jít o prodloužení poslední. „Samozřejmě jsme s kolegy v Radě Kraje Vysočina konzultovali i možnost veřejnou zakázku zrušit a vypsat znovu,“ uvedl Hyský.

Podle předsedy Hyského je prioritou úspěšné dokončení soutěže. „Pro zrušení už vyhlášené veřejné soutěže by musely nastat jasné důvody,“ dodal Hyský. Ke zrušení celé veřejné zakázky na desetileté smlouvy dopravců nebo její části v minulosti došlo i v jiných krajích České republiky.

Celá veřejná zakázka na zajištění dopravní obslužnosti Kraje Vysočina je rozdělena do šesti menších oblastí, finanční hodnota je kolem osmi miliard korun.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů