Krize primátorky: KDU-ČSL oznámila odchod z koalice jen vyvoleným zastupitelům

Jen vyvolení zastupitelé krajského města Vysočiny obdrželi informaci o definitivním odchodu KDU-ČSL do opozice. Předseda městského výboru KDU-ČSL Josef Kodet neodpovídá na e-maily ani telefony, nestraník Martin Laštovička v pozici náměstka primátorky taktéž. Ani krajský předseda KDU-ČSL Vít Kaňkovský nezvedal telefon.

Rozhodnutí lidovců tak znají výlučně vyvolení zastupitelé města, kterým toto rozhodnutí sdělil předseda lidovců Josef Kodet.

Navenek tak vzniká iluze o bezproblémovém fungování koalice pod vedením primátorky Karolíny Koubové. Stejně tak i iluze o setrvání lidovců v koalici.

Dříve nebo později ale bude muset předseda jihlavských lidovců zveřejnit usnesení městského výboru KDU-ČSL o definitivním odchodu do koalice. Ještě v lednu se snažil předseda Kodet tvářit, že jde jen o dočasnou situaci a lidovci se do koalice brzy navrátí (dokument zde).

Přesun únorového zastupitelstva na počátkem března tak byl ze strany vedení města jen zřejmou hrou o čas. Stejně tak se hraje i o čas v případě oznámení a neoznámení odchodu KDU-ČSL z koalice.

Stále více informací o fungování koalice na jihlavském Magistrátě se snaží volení zastupitelé utajit před veřejností a tak zakrýt skutečný rozsah problémů při správě věcí veřejných.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů