Krize primátorky: Koubová s Laštovičkou chystají dohodu se SVAKem

Už déle než měsíc se na jihlavském Magistrátě nekonají tiskové konference. Radnice je důkladně chráněna proti úniku nežádoucích informací o konání vedení města. Do vybraných médií se dostávají jen ty informace, které vedení města pouští do světa.

Jako například informace o odvaze k dohodě se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK): vedení města dosud nikomu neřeklo nic bližšího o přípravách podobné dohody. Opozice byla povolána k naléhavé osobní schůzce na radnici, což se nikdy předtím nekonalo (více zde).

Ani po červencovém mimořádném jednání zastupitelstva, které se vlastně ani nekonalo a skončilo informačním seminářem se neobjevily žádné informace o přípravách dohody se SVAKem Jihlavsko (více zde).

Podzimní zastupitelstvo města Jihlavy začne už v deset hodin dopoledne, o tři hodiny dříve než obvykle. Primátorka Koubová (Fórum) s prvním náměstkem Laštovičkou (ODS) budou zastupitelům vysvětlovat „otočení kormidlem“ v podobě změny vodárenské politiky krajského města.

Náměstek Laštovička v červnu rezignoval na funkci ve vedení městské vodárenské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace, což naznačuje ztrátu důležitosti této firmy pro budoucí záměry vedení města (více zde).

Menšinová koalice uskupení Fórum, ODS, TOP09, Zelených a Pirátů tak chystá pro zastupitele dohodu se SVAKem „na stůl“ jako překvapení. Činnost právníků se totiž pro město Jihlava stala neskutečně nákladnou záležitostí: měsíc práce nového právního zástupce města vyjde na půl milionu korun (faktura přímo zde) . Dotazy ex-náměstka Kaliny (KDU-ČSL) najdete přímo zde.

Zastupitelé města Jihlavy tak dostanou na výběr mezi odvahou dál platit každý měsíc půl milionu korun jako palmáre nového právního zástupce města nebo uzavřít dohodu se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů