Krize primátorky: Zastupitel Tomanec (Fórum) rezignoval na majetkovou komisi

V době politické krize primátorky Karolíny Koubové se v místní politice krajského města děje spousta drobných, ale přitom překvapivých událostí.

Podle informací Občasníku náhle rezignoval zastupitel Miroslav Tomanec (Fórum) na členství v Majetkové komisi města Jihlavy.

Předsedou majetkové komise je lidovec Jaromír Kalina, který spolu se zastupitelem Josefem Kodetem ml. odvolali v polovině srpna své podpisy pod koaliční smlouvou. Zastupitel Kodet ml. rezignoval na stranické funkce v KDU-ČSL (více zde).

Osiřelé koalici pod vedením primátorky Koubové chybí jeden hlas k dosažení většiny v zastupitelstvu a dalšímu vládnutí. Sociální demokraté odmítli možnost vstupu do koalice (více zde).

Nejsou zcela jasné motivy rezignace zastupitele Tomance na členství v Majetkové komisi, ani způsob jakým k tomu došlo. Například ředitel městské vodárenské společnosti Jiří Benáček skončil po zákroku „zálohovacího komanda“ pod vedením zastupitele Tomance v několikaměsíční pracovní neschopnosti (více zde).

S ohledem na častokrát proklamovanou otevřenost a transparentnost uskupení Fórum Jihlava vedené primátorkou Karolínou Koubovou si veřejnost zaslouží vysvětlení motivů rezignace vlivného rádce primátorky na členství ve vlivné komisi města.

Vedení města tentokráte ani nesvolalo obvyklou tiskovou konferenci po jednání Rady města, což je náznak dalšího prohlubování krize vládnutí menšinové koalice primátorky Karolíny Koubové.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů