Kulatý stůl ukázal hluboké problémy pelhřimovského hokeje

Kulatý stůl všech zainteresovaných stran naznačil hloubku problémů pelhřimovského hokeje. Účastnili se ho zástupci koalice i opozice na pelhřimovské radnici a zástupci obou hokejových oddílů na pelhřimovském stadionu.
fb
„Vykopané příkopy mezi oběma oddíly  jsou příliš hluboké,“ prohlásil po jednání pelhřimovský zastupitel Pavel Hájek.

„Každý má svoji pravdu a vůli dohodnout se tam nevidím. Je otázka, jestli nějaký mediátor je dokáže přesvědčit, že každá dohoda je lepší než současný stav,“ řekl lidovecký zastupitel Hynek Poul.

Moderoval Kalina
U kulatého stolu o hokejových problémech se role moderátora zhostil náměstek jihlavského primátora a předseda vysočinské KDU-ČSL Jaromír Kalina. Původně byla na kulatý stůl plánovaný na pouhou hodinu, dohodou všech zúčastněných byl prodloužen o další hodinu. „Myslím,že pan Kalina zvládl roli mediátora bravurně,“ ocenil přínos moderátora pelhřimovský zastupitel Pavel Hájek.

Složitá cesta k dohodě
Od jednání u kulatého stolu stolu je ještě dlouhá cesta k dohodě. „Nezaregistroval jsem ani náznak cesty ke kompromisnímu řešení od žádného z oddílů“, řekl zastupitel Hynek Poul (KDU-ČSL).
Kulatého stolu se účastnili oba místostarosté Pelhřimova za občanské a sociální demokraty, chyběl starosta Kučera (ČSSD).

„Události kolem kulatého stolu ze včerejšího večera nekomentuji,“ prohlásil lidovecký místostarosta Pelhřimova Josef Koch (KDU-ČSL). Místostarosta Koch zodpovídá na pelhřimovské radnici za oblast kultury, pod kterou patří i sport.
„Nemělu bychom dělat arbitra mezi dvěma skupinam sportovců. Je to skutečně o tom, že musíme nastavit stejná pravidla pro všechny sportoviště a všechny sporty. I věci považované za drobnosti nebo marginálie je pottřeba mít přesně ošetřené, proto aby nevyvolávaly nejasnosti,“ dodal pelhřimovský zastupitel Hájek.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů