VÍME PRVNÍ: Trenér Melenovský považuje výpověď z Dukly Jihlava za neplatnou

Nečekaně odvolaný trenér Dukly Jihlava Marek Melenovský se domnívá, že jeho pracovněprávní vztah s klubem byl ukončen nesprávným způsobem a v důsledku toho je výpověď neplatná. Na klub se už obrátil právník Marka Melenovského s žádostí, aby jeho klientovi byla přidělována práce.

Podle sdělení právníka Marka Melenovského konal Melenovský práci pro Klub na jeho pracovišti, bylo mu přiděleno místo v šatně, klub ho dopravoval na místo práce (mimo jihlavské zápasy), dával mu pracovní pokyny. Pracovní pokyny Melenovský dostával od vedení mládeže a dalších určených nadřízených pracovníků, zejména od šéf trenéra mládeže Michala Broše a hlavního trenéra klubu Viktora Ujčíka, byl pravidelně instruován jak má vést tréninkové procesy, byla mu určována herní taktika. Oba nadřízení trenéra dorostu zajišťovali plány přípravy a přípravných utkání.

Viktor Ujčík jako nadřízený Melenovskému pravidelně po utkáních vytýkal herní a trenérské nedostatky (jeho i ostatních trenérů), popřípadě mu vytýkal nedostatky hráčů a uděloval mu v této souvislosti pokyny pro následující práci – tréninky a utkání.

Při výkonu práce tedy podle právníka Melenovský nepostupoval samostatně, neboť byl podřízen příslušnému zaměstnanci klubu, který ho dozoroval a technicky řídil. Klub také Melenovskému uděloval pracovní volno, platil ho za čas strávený na jeho pracovišti, poskytl „vybavení nutné k výkonu práce“.

Právník Melenovského přímo vyzval Duklu Jihlava, aby mu umožnil pokračovat v práci.

Melenovský cestou svého právního zástupce sdělil klubu HC Dukla Jihlava, že je připraven okamžitě se na výzvu klubu dostavit na pracoviště a plnit pracovní úkoly.

Jelikož byl trenér Melenovský ze svého pracoviště vykázán a nyní mu nejsou pracovní úkoly přidělovány, sdělil právník Melenovského, že do doby sdělení, že se má dostavit na pracoviště za účelem plnění
pracovních úkolů, považuje jeho právnik tuto situaci za jinou překážku na straně zaměstnavatele ve smyslu zákoníku práce.

Pokud bude vznik pracovní vztahu klubem HC Dukla Jihlava odmítnut, je klient připraven již bez dalšího podat žalobu na určení neplatnosti rozvázání pracovního poměru výpovědí a domáhat se všech finančních nároků z toho vyplývajících.

O náhlém konci trenérské dvojice Melenovský-Kaděra čtěte více přímo zde, konec maséra Mlíkovského nesouvisí s problémy mládeže (více zde). Po odchodu Melenovského z klubu odešel talentovaný dorostenec Vojáček (více zde) a po něm i Habermann (více zde), za kterého platili oddílové příspěvky fanoušci Dukly Jihlava (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů