Letní sezóna parních vlaků jindřichohradecké úzkolejky mizí v nečinnosti

I když Jindřichohradecké místní dráha jako dlužník na jednání prozatímního věřitelského výboru deklaroval, že pro potřeby rozhodnutí insolvenčního správce a prozatímního věřitelského výboru připraví dostatečné podklady zhodnocující jak výdaje spojené se získáním formálních oprávnění k provozování dráhy, tak očekávané příjmy, které by modelově měly z provozu dráhy plynout, a to bezodkladně, tak, aby prozatímní věřitelský výbor mohl projednat své stanovisko, žádné podklady k datu zpracování této zprávy předloženy nebyly.

Nejzazší termín pro předložení vyžádaných podkladů proto, aby mohla být záležitost projednána alespoň na řádném jednání prozatímního věřitelského výboru dne 22.března 2023, byl stanoven na 17.března 2023. Přesto v tomto termínu nebyly kromě kalkulace poplatku za užití dopravní cesty, kterou dlužník zaslal v pátek 10.března 2023 a u níž byl upozorněn, že se nejedná o komplexní odpověď na otázky prozatímního věřitelského výboru a jím vyžádanou celkovou kalkulaci.

Z přístupu dlužníka je tak podle insolvenční správkyně zjevné, že se na jeho straně jedná pouze o formální deklaraci zájmu o zprovoznění dráhy, žádné reálné kroky však k tomu nečiní, stejně tak ani k samotnému posouzení vhodnosti navrhovaného řešení.

Další provoz firmy pokládala za neudržitelný také insolvenční správkyně (více zde). V minulosti prošly Jindřichohradecké místní dráhy bankovní exekucí (více zde). Obnovení provozu by podle soudu zhodnotilo majetkovou podstatu (více zde). Čajánek nesdělil věřitelům ani představu o obnovení provozu (více zde), ale slíbil Jihočechům jízdní řády pro letošní rok (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů