LIDL plánuje rozšířit velkokapacitní sklad u Velkého Meziříčí

Areál společnosti LIDL Česká republika, tzv. sklad Měřín byl uveden do provozu v roce 2008 jako velkokapacitní sklad potravinového a nepotravinového zboží. Z důvodu interních předpisů společnosti LIDL je nutné provést několik změn v areálu, které jsou předmětem tohoto záměru.

Záměr rozšíření skladu je navržen ve třech etapách. Nejprve je nutné přesunutí parkovacích stání pro osobní i nákladní dopravu mimo oplocený areál investora. Na nových pozemcích je navrženo nové parkoviště nákladních a osobních vozidel, vrátnice a přístřešek na kola. Vzhledem k svažitosti terénu jsou navrženy opěrné stěny. S přesunem souvisí i vybudování retenční nádrže na nové dešťové kanalizaci.

Následně dojde ke zvětšení skladové plochy pro sklad ovoce a zeleniny uvnitř skladu. Dispoziční úpravy uvnitř skladu jsou nutné proto, že se navyšuje počet položek, které LIDL ve svých obchodech nabízí, a tyto položky (druhy zboží) potřebují větší plochu na skladování.

Celkový objem skladovaného zboží bude stejný, bude pouze větší různorodost zboží. Proto je třeba zvětšit plochu ovoce + zeleniny.

Veškeré další stavební úpravy jsou způsobeny nutností vmístit tento prostor dovnitř skladu. Z toho důvodu bude třeba přemístit stávající nabijárnu do nových prostor – do přístavku ke skladu. Pro vybudování nové nabijárny je třeba přesunout stávající klec na skladování cigaret na jiné místo ve skladu.

Poslední částí je vybudování tzv. IT patra, kde v přízemí vznikne prostor pro opravy vozíků manipulační techniky a v patře se vybuduje nové IT oddělení (servery apod.), které v budoucnu umožní zrušení stávající serverovny v administrativní budově a tím její rekonstrukci.

Následně proběhne rekonstrukce vnitřních prostor současné administrativy a výstavbě jednopodlažní přístavbu podél haly (mezi novou nabijárnou a stávající administrativou).

Podle informací Občasníku počítá společnost LIDL se zahájením výstavby v prosinci 2020 a dokončení výstavby v prosinci 2022.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů