Nářky jihlavských podnikatelů: Magistrát špatně komunikoval nový parkovací systém v centru města

Představitelé Hospodářské komory přednesli primátorovi Jihlavy i nářky nad špatnou komunikací nového parkovacího systému v centru města. Magistrát vzbudil především u návštěvníků a zákazníků místních firem pocit, „že je pouze pro místní“. Živnostníci v centru města pocítili odliv zákazníků.

Podnikatelé by uvítali jednoduché povolení pro řemeslníky, kteří jedou do centra města služebně na objednávku místních občanů.

Zákazníci se s živnostníky a majiteli obchodů v centru města po nákupu služeb loučí slovy „příště budu nakupovat tam, kde nejsou starosti s parkováním“. Nový parkovací systém a jeho nedostatečná komunikace pak živnostníky připravují o zákazníky.

„Žádnému jinému tématu se město nevěnovalo tak intenzivně a nekomunikovalo jiné téma v tak dostatečném předstihu jako parkování. Vznikla samostatná webová stránka věnovaná dopravě a parkování, funguje samostatný Facebook věnovaný dopravě a parkování, natočili jsme také seriál informačních a edukačních videí, v čemž také pokračujeme, funguje telefonní informační linka a investovali jsme také desítky tisíc korun do reklamních a osvětových kampaní v médiích nejenom v Jihlavě. Domnívám se, že kdo chtěl a kdo chce, informace měl/má na dosah a myslím, že jich je dostatek. Zároveň však ubezpečuji, že vyhovíme i požadavku firmy Bosch a požadované informace zveřejníme také v jejich podnikovém magazínu. Zároveň můžeme připravit také informační nebo osvětový článek/stránku/grafiku/inzerci do magazínů Hospodářské komory, pokud o to bude zájem,“ uvedl mluvčí Magistrátu Radovan Daněk.

Primátor Ryška už naznačil vůli města tolerovat krátkodobé parkování za účelem nákupů (více zde). O nářku jihlavských podnikatelů na chování cyklistů čtěte více přímo zde. O nářku jihlavských učitelů z centra města na ranní pokuty čtěte přímo zde. Vyjádření ředitele Hospodářské komory Jihlava ke schůzce s primátorem města je přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů