Církev bude stálým hostem platformy Vysočiny. Komunistům se to nelíbí.

Regionální stálá konference (RSK) plní roli plánovací, monitorovací a koordinační platformy pro programovací období EU 2014-2020. Stálým hostem Regionální stále konference (RSK) Vysočiny bude zástupce církev Aleš Taufar.

„Církve jsou důležitou součástí našeho života. Jejich zástupce v Regionální stálé komisi Kraje Vysočina pomůže vylepšit komunikaci mezi církví a krajem, což osobně vnímám velmi pozitivně,  prohlásil lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

Pozice zástupce církve jako stálého hosta se nelíbí komunistickému zastupiteli Josefu Čížovi. Zastupitel Číž navrhoval, aby zástupce církve byl zván k jednotlivým bodům jednání, ale neměl pozici stálého hosta.

Hejtman Běhounek nemá problém podpořit zástupce církví jako stálého hosta RSK.

Patnáct hlasů pro potvrdilo pozici stálého hosta Regionální stálé konference, dva hlasy proti.

Regionální stálá konference (RSK) plní plánovací, monitorovací a koordinační platformu pro programovací období EU 2014-2020. Jejím zásadním úkolem je příprava tzv. regionálního akčního plánu (RAP).  RAP by se měl stát na základě zmapované absorpční kapacity výchozím strategickým dokumentem pro zdůvodnění požadavků z regionů na zacílení konkrétních výzev v rámci územní dimenze jednotlivých operačních programů.

Na činnost RSK v krajích navazuje Národní stálá konference, jejímž členem bude kromě dalších partnerů vždy zástupce krajské RSK a která bude přenášet výstupy jednotlivých RSK na úroveň řídících orgánů OP a doporučovat jim věcné zaměření výzev včetně nastavení harmonogramu dle konkrétních regionálních požadavků.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů