Města a obce na úzkokolejce zamýšlí obnovit pravidelný provoz, zakládají výbor

Dva zástupci obcí Jihočeského kraje, dva zástupci obcí z Kraje Vysočina vytvoří společný výbor. A úkolem výboru má být usilovat o obnovení železničního provozu na zkrachovalé úzkokolejné trati Jindřichův Hradec-Nová Bystřice a jIndřichův Hradec-Obrataň.

“ Starostové jsou správná volba. Vítam fakt, ze se tlačí na čas,“ prohlásil senátor za Jindřichohradecko Jaroslav Chalupský (Svobodní).

O budoucnosti úzkokolejky se na konci listopadu rokovalo v Jindřichově Hradci déle než dvě a půl hodiny. Přítomna byla i insolvenční správkyně Daniela Urbanová.

Ve výboru mají být místostarosta Jindřichova Hradce Bohumil Komínek (Změna2020), starosta Nové Bystřice Jiří Zimola (Změna 2020) za Jihočechy, za Vysočinu starosta Černovic (KDU-ČSL) a starosta Kamenice nad Lipou (SNK Nová Kamenice). Jihočeské obce i obce Kraje Vysočina plánují společný postup při obnovení pravidelného železničního provozu, byť se v budoucnu mohou rozdělit podle rozdílných krajských zájmů. Kraj Vysočina avizoval dlouhodobý záměr proměnit úsek mezi Kamenicí nad Lipou a Obrataní na místní dráhu v turistickém režimu.

Mluvčím výboru by měl být starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár. Přáním starostů by bylo obnovení provozu úzkokolejky ještě před začátkem letní sezóny 2023.

“ To jsou dobré zprávy. Tak to smeřuji celou dobu. Jen to starostové měli udělat na schůzce, kde budou i hejtmani, aby byli u toho. Oni jsou důležití stakeholdeři,“ uvedl jindřichohradecký senátor Jaroslav Chalupský (Svobodní).

Stakeholder je podle senátora Chalupského těžko vysvětlitelný pojem, ale jde o klíčové osoby v dane věci, kteří mají významný vliv na úspěch řešení.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů