Morový průvod v Brtnici míří na prestižní seznam památek Česka

Morový průvod v Brtnici míří na vysoce prestižní národní seznam Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Hlavním účelem Seznamu nemateriálních statků je ochrana, zachování, identifikace, rozvoj a podpora nemateriálního kulturního dědictví na území České republiky,

Na tento vysoce prestižní národní seznam jsou zapisovány pouze nejvýznamnější projevy z oblasti tradiční lidové kultury v rámci České republiky, dle metodického pokynu Ministerstva kultury lze do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky od roku 2014 nominovat pouze nemateriální statky po předchozím zapsání do krajského seznamu.

Na krajském seznamu Vysočiny je k 31. 12. 2016 5 položek: položka č. 1/2014 „Běh o Barchan“, položka č. 2/2014 „Skřipácká muzika na Jihlavsku“, položka č. 3/2014 „Betlémská cesta v Třešti“, položka č. 4/2015 „Obchůzka královniček na Velkobítešsku“ a položka č. 5/2016 „Historický morový průvod v Brtnici“.

Tři nemateriální statky z krajského seznamu již reprezentují Kraj Vysočina na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky (z celkového počtu 16 položek). Jedná se o „Běh o Barchan“, „Skřipáckou muziku na Jihlavsku“ a „Betlémskou cestu v Třešti“.

Reakce politiků zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů