Na hokejový turnaj do partnerského města mají jet Pumy i Lední Medvědi

Pelhřimovský hokej by se měl o vánocích prezentovat v Dolnom Kubíne – partnerském městě na Slovensku.  Loni se totiž v Dolném Kubíně konal mezinárodní hokejový turnaj mládeže, kam byli pozváni i pelhřimovští Lední medvědi. „Tehdy naši hokejisté nejeli, letos jsme se domlouvali, že pozvánku dostanou Lední medvědi i Pumy s tím, že by město Pelhřimov, stejně jako loni, na tento turnaj přispělo určitou finanční částkou,“ sdělil místostarosta Pelhřimova Ladislav Med a pokračoval: „Dolnokubínská radnice je vřelá, pohostinná, líbilo se nám tam a navíc jsme navázali přátelství s vedením radnice. Z čehož plyne, že výměna po kulturní, sportovní i dalších stránkách bude nyní běžnější, vstřícnější,“ uzavřel Ladislav Med.Turnaj je určený pro desetileté děti, ročník 2005.

Koho nasadí Pumy?

Hokejový kroužek HC Pumy má od radnice silnou politickou protekci. Dostal na zimním stadioně nejlepší mládežnickou kabinu, teď má zajištěnou pozvánku na hokejový turnaj desetiletých dětí do partnerského města Pelhřimova na západním Slovensku. Kdo bude hrát za HC Pumy na turnaji v partnerském městě? To vůbec není jasné. Na tréninku HC Pumy se děti teprve učí bruslit.

zdroj: profil HC Pumy na sociální síti

zdroj: profil HC Pumy na sociální síti

 

 

 

 

 

 

 

 

Domácí tým dolnokubínských medvědů je sportovní tým desetiletých hochů,kteří umí bruslit i hrát hokej. Početně několikanásobně převyšuje děti, které se teprve učí bruslit na tréninku HC Pumy. I další týmy na hokejovém turnaji v Dolnom Kubíne jsou týmy se „svazovou“ registrací u národních hokejových svazů. Pelhřimovský kroužek HC Pumy ale „svazovou“ registraci na výlet do partnerského města Dolný Kubín viditelně nepotřebuje.  Výlet má zajištěný zřejmě politickou protekcí u vedení města Pelhřimova. Lidovecký místostarosta Pelhřimova Josef Koch (KDU-ČSL) je příbuzný jednoho ze zakladatelů hokejového kroužku HC Pumy.

Lední medvědi asi nasadí mladší žáky

Na mezinárodní turnaj do partnerského města Dolný Kubín zřejmě nasadí Lední medvědi tým mladších žáků. Tým už spolu hraje turnaje v české republice. Všichni členové týmu jsou registrovaní hráči Českého svazu ledního hokeje.

zdroj: webové stránky mládeže Lední Medvědi Pelhřimov

 

Splnit přání pelhřimovské radnice a účastnit se hokejového turnaje v partnerském městě na Slovensku bude citlivá věc: Pumy děti evidentně nemají, s Ledními Medvědy má radnice složité vztahy díky protekčnímu prostředí, které pelhřimovská radnice vytváří ve sportu.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů