Náměstek Joukl(ČSSD): Předbíhat ve frontě na soud nechci!

Jen rychlý výsledek soudního procesu dává obžalovanému náměstku hejtmana Liboru Jouklovi šanci na účast v krajských volbách 2016. Libor Joukl má nominaci okresní konference ČSSD Havlíčkův Brod na post volebního lídra Havlíčkobrodska.

– Má smysl poslat dopis předsedovi soudu s žádostí „suďte mě rychle“?

Možná, že má. Já jsem to neudělal. Chci, aby soud byl transparentní. Ve chvíli, kdy bych o to požádal a předseda soudu můj případ upřednostnil, tak jsem vlastně ve frontě na soud předbíhal. Když mi nevyhoví, tak lidé budou říkat „zase chtěl protekci“. A to nechci.

– Máte zpětnou vazbu na žádosti cestářů a odborářů o vaše zařazení na kandidátku?

Jak jsem mluvil s panem předsedou strany, tak nám dal možnost, abychom požádali o posunutí termínu podávání krajské kandidátky.

– Udělal Lidový dům jako ústřední orgán maximum pro vaši účast ve volbách 2016?

Je to to, co umožňují stanovy. Požádáme o posunutí termínu. Nežádáme o vyjímku. Okresní organizace dají návrhy do konce roku, krajský výkonný výbor sestaví kandidátní listinu do konce května. Vysočina bude žádat o to, aby termín.

– Vysočinská ČSSD bude čekat na výsledek soudního procesu?

Tyto možnosti tady jsou. Chci za to poděkovat a velmi si toho vážím. Beru to jako ocenění práce nejenom mojí, ale celého kolektivu. Zatím se kandidátka nesestavuje ani se mnou, ani beze mě. Čekat můžeme tak dlouho, dokud nám to Ústřední výkonný výbor povolí.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů