Náměstkovy miliony: Dluh lídra ODS bude na prodej

Jakmile bude soudem potvrzen dvoumilionový dluh náměstka jihlavské primátorky Petra Laštovičky (ODS), nabidne osmdesátiletá věřitelka celý dluh k prodeji.

Zájem o náměstkův dluh je značný. Samotná věřitelka ze středních Čech je až překvapena počtem telefonátů s dotazy na podmínky prodeje.

Právní zástupce věřitelky pak potvrdil možnost prodeje dluhu v horizontu týdnů až měsíců. Kupující zůstane v anonymitě, bude oznámeno maximálně dokončení obchodní transakce s dvoumilionovým dluhem náměstka Laštovičky.

Nový věřitel náměstka Laštovičky patrně získá silný vliv na jihlavskou politiku. Na Magistrátě vládne koalice ve které je lídr ODS Laštovička prvním náměstkem. Pravidelně jednou za půl roku se konají mimořádná zastupitelstva především kolem politiky města v oblasti vodárenství. Náměstek Laštovička sice nazval protistranu v právních sporech města „lupiči, nepoctivci a plantážníky“, přesto se chystá dohoda s protistranou, která po mnoho let blokovala vodárenský rozvoj města.

Platební rozkaz na dva miliony korun může do jisté míry i vysvětlovat změnu vodárenské politiky lídra jihlavské ODS.

Pro nového věřitele náměstka Laštovičky budou důležité i další politické ambice. Náměstek Laštovička se chystá uspět z posledního místa kandidátky ODS v podzimních krajských volbách.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů