Necidova katastrofa: Do velkomeziříčské politiky vstupuje referendum

Místní aktivisté se snaží převzít řízení rekonstrukce náměstí z rukou zastupitelů do rukou občanů města vyhlášením místního referenda.

„Potřebný počet podpisů vybrán, návrh na konání referenda podán! O budoucí podobě náměstí spolurozhodnou občané. Děkujeme, začínáme!,“ zní radostná zpráva místní iniciativy „Za Náměstí VM“ v sociálních sítích.

Již v červenci vyzvali aktivisté místní zastupitele k nečinnosti. Na podzimním jednání zastupitelstva mají začít jednání s autorem druhého návrhu v pořadí.

Z letního mimořádného jednání zastupitelstva odešla Necidova radní Michaela Salašová (To pravé Meziříčí) jen šest minut před důležitým hlasováním na cvičení s místními hokejisty.

Necidovo uskupení „To pravé Meziříčí“ ztratilo většinu hlasů v Zastupitelstvu města. Důležitá rozhodnutí přijímá většina zastupitelů ve shodě a zasílá je formou podání na radnici. Rozhodovací činnost Rady města tak postrádá smysl.

Uskupení „To pravé Meziříčí“ ostře zaútočilo na sociálních sítích na opozici. Práce na přípravách rekonstrukce náměstí pokračují v zastupitelstvu běžným způsobem dál bez ohledu na propagandistická tvrzení Necidova uskupení „To pravé Meziříčí.“

Útoky na opoziční představitele pokračovaly na sociálních sítích skrz anonymní stránky. Jedna ze stránek přejmenovala Velké Meziříčí na Banánovice a pokračovala v dehonestujících útocích na místní politiky zcela v duchu agitace Necidova uskupení „To pravé Meziříčí“.

Pokud místní politici přijmou rozhodnutí, které se nelíbí starostovi Necidovi, musí nevyhnutelně počítat s anonymní skandalizací svého rozhodnutí. Opozice proti starostovi Necidovi přesto nabírá na síle.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů