Nehodové centrum pojišťoven zadává práci i nesolidním firmám

V nouzi poznáš přítele i kvalitu svého pojištění. Banální nehoda kamionu u Humpolce je teď noční můrou pro jeho majitele. Řidič kamionu zřejmě nehodu nezavinil, ale snažil se odvrátit následky střetu s protijedoucím vozidlem.

Pak začaly starosti majitele kamionu. Na výzvu Nehodového centra pojišťoven odvezla část nákladu havarovaného kamionu pražská firma a odmítá jej majiteli vydat, pokud nedoplatí náklady na odtah.

Zadržení nákladu s podmínkou doplacení nákladů za zásah u nehody, kterou majitel vozidla údajně nezpůsobil, je v rozporu s filozofií nehodového pojištění, které má pokrýt veškeré náklady majiteli poškozeného vozidla.

Nehodové centrum pojišťoven je ochotné zaplatit pouze zhruba šedesát procent ceny vyúčtované pražskou firmou jako náklady na zásah u nehody. Zbytek požaduje firma uhradit po nešťastném majiteli nabouraného vozu. Zadržený náklad je tak určitou metodou nátlaku na nešťastného majitele, který má zaplatit to, co nechce zaplatit pojišťovna.

Majitel nabouraného vozu je řádně pojištěný nehodovým pojištěním a veškeré náklady na likvidaci nehody by měla pokrýt pojistka povinného ručení.

Pojišťovny neustále zdražují motoristům povinné ručení s odůvodněním růstu ceny práce a náhradních dílů při opravě nabouraných vozidel, na druhé straně se snaží zadávat práci při likvidaci dopravních nehod nesolidním firmám s postupem na hraně zákona.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů