Neschválený pumptrack zvýšil nervozitu jihlavské koalice. Kdo vysvětlí nesplněné sliby?

Skvělý a jedinečný pumptrack míří do světa politických slibů a iluzí. Jihlavští politici odprezentovali voličům, jak je pumptrack skvělá věc. Ovšem chybí politická síla ochotná terénní dráhu pro cyklisty reálně prosadit. V městské pokladně chybí peníze na slibované investice.

Teoreticky je možné, aby kterýkoliv krajský zastupitel navrhl hlasování o přidělení krajských peněz pro výstavbu pumptracku. Ovšem pro schválení je potřeba nadpoloviční většina hlasů v krajském zastupitelstvu. Opět chybí vůle a nasazení k propojení místní politiky Jihlavy a krajské politiky Vysočiny.

Jihlavský zastupitel Vítězslav Schrek je krajským lídrem ODS, ale ani to nutně neznamená zájem větší zájem o témata krajského města v ODS.

Primátorka Koubová (Fórum) se chystá kandidovat jako nezávislá za uskupení STAN vedené starostou Pacova Lukášem Vlčkem. Nový životní přítel primátorky Koubové Vít Zeman se chystá kandidovat do krajské politiky za TOP09.

Místní jihlavská politika funguje na principu „Vládneme! Nerušit!“ a dotazy na řešení lokálních problémů Jihlavy krajské zastupitele viditelně nevzrušuje. Každý den přežití slabé koalice primátorky Karolíny Koubové (Fórum) se ale počítá.

K řešení místních problémů krajského města je potřebná spolupráce s krajskými politiky především tam, kde je potřeba krajského spolufinancování plánů místních politiků. Že by spolupráce krajských a jihlavských politiků fungovala není příliš vidět.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů