Neznámá místa Vysočiny: filmová farma Rybníček

Na samotě uprostřed lesů a luk Pelhřimovska najdete rodinnou farmu Václava Plánky zaměřenou na chov a výcvik koní pro film a kaskadéry. Ranč najdete v místech, kde končí cesta a začíná klid přírody. Je ideálním místem pro rodinnou dovolenou na které si chcete užívat klid venkova a krásy Vysočiny.  A třeba získat základy jízdy na koni a šermu.

Hospůdka jako „Na mýtince“

Na samotě Rybníček najdete i přítulnou hospůdku, která jako kdyby byla předlohou pro hospůdku „Na mýtince“ v divadelní hře Járy Cimrmanna. Schází se v ní přátelé ranče a uslyšíte zde mnoho filmových historek ze života kaskadérů.

Herec hraje, kaskadér se pere

V hospůdce ranče Rybníček můžete slyšet mnoho filmových historek z natáčení středověkých filmů. „Kolem hlavního herce se pere deset kaskaderů, kteří to opravdu umí. Nesmí herce zranit. Pak je kolem hlavního herce kruh dalších dvaceti kaskadérů, kteří to umí o trochu méně. Pak je další kruh kaskadérů, kteří to umí nejméně. A pak v dalším kruhu je kompars, který mává mečem a rukama nad hlavou, aby to v kameře vypadalo jako davová scéna,“ prozrazuje kaskadér Pavel Plch.

Koně si zvykají na zvuky u filmování

Přípravu koní na práci ve filmu má na statku Rybníček na starosti mistr výcviku-horsemaster. Koně si musí zvyknout třeba na zvuk kvadrakoptéry, která bude ve filmu snímat filmové záběry z nadhledu. Zvuk čtyř vrtulí je pro koně nový. „Trochu níž,“ velí horsemaster a uklidňuje koně. Koně Dakota s Cikádou už filmovali v několika filmech, například ve filmovém seriálu „Ať žijí rytíři!“, klisna Rozárka se chystá na filmovou premiéru. Pár metrů nad její hlavou se vznáší kvadrakoptéra s filmovou kamerou. Horsemaster v sedle Rozárky ji tichým hlasem uklidňuje. I když kůň nerozumí lidské řeči, vnímá klid jezdce, kterého nese v sedle.

Rybníček na konci světa

Pokud se rozhodnete navštívit farmu Rybníček, pak poznáte krásu odlehlých míst Vysočiny. Rybníček je vzdálený vzdušnou čarou jen několik kilometrů od Pelhřimova, přesto zde zažijete atmosféru klidu venkova. A třeba pochopíte lásku místních lidí ke koním.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů