Obavy z předvánoční paniky u antigenních testů COVID-19

K návštěvě rodičů v Domovech pro seniory jsou letos potřeba antigenní testy, které nesmí být starší osmačtyřiceti hodin. Antigenní testy pomohou odhalit infekční osoby s onemocněním COVID-19. Testů je dostatek, nedostatek je časových termínů na provedení testů. Pokud chcete navštívit rodiče v domově pro seniory vícekrát, potřebujete více testů.

Kapacita rezervačního systému na antigenní testy je vyčerpána už z jedné třetiny, volných termínů do Vánoc není nadbytek.

A tak roste úřední nervozita z reakce lidí na nutnost mít platný antigenní test. Úřady nedokáží nabídnout dostatečnou kapacitu pro získání nezbytného lejstra nutného k návštěvě osob blízkých.

Trpělivost obyvatelstva prochází zatěžkávací zkouškou: Vánoční svátky mohou pomoci situaci výrazně zklidnit. Lidé ovšem chtějí trávit Vánoce v rodinném kruhu svých blízkých. To znamená i další riziko šíření onemocnění COVID-19 mezi seniory v zařízeních Kraje Vysočina.

K návštěvě blízkých v domovech pro seniory je třeba mít správné informace ve správný čas a podstoupit antigenní testy jako ochranné opatření proti šíření nemoci COVID-19 v rizikových skupinách seniorů.

Úředníci jsou nervózní ze zahlcení odběrových kapacit antigenních týmů. Stát vyžaduje negativní výsledek testů jako podmínku pro návštěvu blízkých v krajských zařízeních, není ale jisté zajištění testu v době, kdy jej žadatel nezbytně potřebuje.

Dostatek informací pomůže riziko paniky zvládnout. Antigenní testy se dělají na více místech zároveň, stačí se včas objednat na vhodný čas na vhodném místě s dostatečnou kapacitou.

Schopnost Čechů nechávat vše „na poslední chvíli“ působí úřední nervozitu, zda-li se podaří zvládnout předvánoční nápor na antigenní týmy. Umění plánování tak projde zatěžkávací zkouškou dobré vůle na straně obyvatel i úředníků. Jsou Vánoce, buďme k sobě milí a ohleduplní i v těžké době.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů