Odvolání z Rady města Jihlavy: dovolí koalice tajné hlasování?

fbOpoziční hnutí ANO doručilo na jihlavskou radnici návrh na odvolání členů Rady města. Už je tento bod i na programu jednání Zastupitelstva. Teď je na tahu koalice, aby ukázala hloubku svých obav a starostí o jednotu koalice. Už jenom samotný návrh na odvolání je černou kaňkou do politické kariéry vybraného člena Rady města Jihlavy. Kdo to bude? Opozice mlčí jako jeden muž. Hlasování čtenářů Občasníku v sociální síti cosi naznačuje (sledujte zde), zastupitelská demokracie bude o veřejném hlasování politických stran.

Když radní Karolína Koubová přeruší mateřskou dovolenou a přijde osobně hlasovat na jednání Zastupitelstva bude to první známka vážnosti situace. Koalice potřebuje každý hlas pro převahu nad opozicí.

Když opozice navrhne a koalice přistoupí na tajné hlasování bude osud koalice záležet na každém koaličním zastupiteli. Tajné hlasování zvyšuje šance opozice na úspěšné odvolání členů Rady města.

V koalici stoupá napětí celý podzim. Starají se o něj především vnitřní spory mezi Miroslavem Tomacem a náměstkem Milanem Kolářem (více zde). Náměstek Kolář se chystá kandidovat v senátorských volbách za jiný subjekt než za který vykonává radniční funkci. Politický subjekt Forum Jihlava je v podstatě na jedno volební období jako v minulosti Jihlavská aliance nebo Krásná Jihlava.

Tečkou za prvním rokem života koalice na jihlavské radnici bude opoziční odvolání členů Rady. Koalice si tak v podstatě sama odhlasuje další společný život.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů