Olešná: Hejtman stále znepokojen, situace se dala do pohybu

BěhounekSituace kolem spolupráce obce Olešná u Pelhřimova a Kraje Vysočina na opravě krajské silnice Jihlava-Pelhřimov na katastru obce se dala do pohybu. Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek před několika dny vyjádřil znepokojení nad nečinností obce Olešná (více zde, další info pak zde). „Na základě mého znepokojení nad situací se rozpadající zastupitelstvo (Olešné) nerozpadlo. Řešení a další postup se snad domluvil. Ve čtvrtek 3.12. je slíbeno svolání, rozhodnutí a podepsání našeho materiálu, “ uvedl hejtman Běhounek.

Kraj Vysočina velmi trápí stav krajské silnice v Olešné. „To už dnes není silnice, ale tankodrom,“ prohlásil hejtman Běhounek.  Tříkilometrovému úseku na katastru Olešné se chce Kraj Vysočina začít věnovat a připravuje jeho rekonstrukci. Kdyby Olešná nepostupovala společně s Krajem Vysočina, uzavřela by si podle hejtmana Běhounka cestu k rekonstrukci chodníku.

„Pan starosta Olešné mi telefonicky slíbil realizaci, říkám mu: „To je hezké, že mi to slibuješ, ale to je investice pro vás“, věřím, že patnáctého prosince schválí vše krajské Zastupitelstvo,“ prohlásil hejtman Běhounek. Když Olešná podepíše spolupráci s Krajem Vysočina je vše v pořádku. A když nepodepíše? „Tak jsou sebevrazi!,“ vzkázal do Olešné hejtman Běhounek.

Politická situace v Olešné je značně nepřehledná, před časem hrozil rozpad místního zastupitelstva a vyhlášení mimořádných místních voleb. Pak se zastupitelé znovu sešli a mají zájem vyřešit spolupráci Olešné s Krajem Vysočina. Po postavení krajské silnice skrz Olešnou bude platit na komunikaci desetiletá stavební uzávěra, jinak hrozí sankce za porušení dotačních pravidel.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů