Oranžová ofenziva proti inkluzi na Vysočině: Po Jihlavě se přidává i Kraj Vysočina

fb1Jako totální ofenzíva proti záměru ministerstva školství s inkluzí ve školství vypadají kroky sociálních demokratů na Vysočině.  Vedle Jihlavy jako krajského města (více zde) se k protestům proti inkluzi připojí i Kraj Vysočina.  Radní Kraje Vysočina se mají postojem k inkluzivnímu vzdělávání zabývat na konci ledna 2016.

Podle informací Občasníku doporučí vedení Kraje Vysočina ministerstvu školství zabývat se dokončením legislativních předpisů a připraveností připraveností základních škol a poradenského systému na přijímání zejména žáků a žákyň s mentálním handicapem.

Podle materiálu pro radní Kraje Vysočina je nutné zabývat se i rizikem odchodu nadaných žáků na školy bez integrace mentálně handicapovaných žáků a žákyň, např. do přetrvávajícího paralelního systému víceletých gymnázií a narůstajícího počtu soukromých základních škol.

Radní Kraje Vysočina nesouhlasí se záměrem ministerstva školství potlačovat a postupně zcela utlumit alternativu skupinového vzdělávání žáků a žákyň s Lehkým Mentálním Postižením v samostatných speciálních třídách.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů