Pacal (Pro Třebíč): Sliboval neplýtvat silami v krajské politice. Náměstkuje hejtmanovi

Politici rychle zapomínají na předvolební sliby. Náměstek hejtmana Vysočiny Pavel Pacal před místními volbami sliboval pracovat pro město Třebíč a neplýtvat silami na krajské či celostátní úrovni.

Jenže už dva roky po místních volbách je všechno jinak. Třebíčský politik Pacal se stal náměstkem hejtmana i členem krajského vedení uskupení Starostové a nezávislí (STAN). Náměstek Pacal zatím žádným způsobem nezodpověděl otázku, zda lze funkcionařit ve dvou hnutích současně.

Současně je otázkou výkladu Zákona o politických stranách a hnutích, zda může funkce ve straně vzniknout i bez členství ve straně nebo hnutí. Soulad stanov hnutí STAN a Ústavy České republiky je věcí výkladu zákona.

Pacalovo uskupení Pro Třebíč slibovalo i zapojení nestranných a nestranických osobností do samosprávy města, cestou rozhodování podle svědomí a rozumu, cestou dohody mezi slušnými lidmi.

Na místní úrovni nemá hnutí Pro Třebíč voleného předsedu,pouze dva mluvčí. O politickém hnutí Pro Třebíč není v  životopisu náměstka Pacala ani písmenko.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů