Pacov neměl zájem o hejtmana Vysočiny, Schrek jede za školáky do Velké Bíteše

Napětí mezi ODS a hnutím STAN v krajské politice roste. Město Pacov nemělo zájem o účast hejtmana Vysočiny Vítězslava Schreka, který projevil zájem přivítat místní školáky zpět ve školních lavicích. Pacov je hlavním mocenským centrem hnutí STAN na Vysočině: Současný místostarosta Pacova Lukáš Vlček je prvním místopředsedou hnutí STAN a předsedou STAN na Vysočině. V letech 2006 až 2021 byl starostou, od roku 2021 je místostarostou města Pacova na Pelhřimovsku.

Informace o náhlé změně programu prvního školního dne hejtmana Vysočiny potvrdilo několik zdrojů z politických kruhů kraje Vysočina včetně tiskové mluvčí kraje Vysočina.

„Pan hejtman zvažoval několik míst pro návštěvu vysočinských prvňáčků v jejich první školní den a preferoval pouze některou ze škol ve vzdálenějších částech kraje od centra krajského města. Vedle Pacova a Velké Bíteše zvažoval například i Chotěboř. Protože však z časových důvodů zvládne pouze jednu školu, rozhodl se nakonec pro Velkou Bíteš,“ sdělila mluvčí kraje Vysočina.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů