Pelhřimovské pumy chtějí hodiny ledu, hokejové soutěže nehrají

fbPelhřimovský klub HC Pumy zřejmě nebude hrát v soutěžním ročníku 2015/2016 mistrovská soutěžní utkání. Nepřihlásil se do žádné věkové kategorie soutěží pod Českým svazem ledního hokeje.

„Nic mi to jméno klubu neříká. Veškeré soutěže jsou připraveny a rozlosovány,“ uvedl sekretář ČSLH Vysočina Antonín Mícka.

Hokejový klub HC Pumy Pelhřimov tak může od září hrát pouze soutěže a turnaje mimo oficiální struktury soutěží hokejového svazu. Soupeřit může s dalšími soukromými kluby například z Jihlavy nebo Jindřichova Hradce.

Pelhřimovské pumy podobně jako další pelhřimovský klub HC Lední Medvědi si jako hokejový klub nárokují hodiny ledu zdarma na účet pelhřimovské radnice.  Podle informací Občasníku pro všechny věkové kategorie od přípravky až po dorost. Není ale zcela jasné, kdo bude skutečně bruslit po ledě pelhřimovského zimního stadionu.

„Požadavky obou klubů se moc od sebe neliší. Žádají hodiny na ledě ve stejném temínu,“ řekl místostarosta Pelhřimova Josef Koch (KDU-ČSL). Pelhřimovská radnice tak bude muset rozhodnout, jak vyhoví žádosti o přidělení zimního stadionu jako sportoviště.

„Oba kluby se budou muset ve svých požadavcích částečně uskrovnit,“ prohlásil pelhřimovský místostarosta Koch.

Od září přechází správa zimního stadionu pod křídla místních technických služeb. Hokejový oddíl Ledních medvědů musí šatny mládeže vyklidit pro komerční účely.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů