Petice žádá stažení údajných vyhazovů učitelů a odvolání ředitelky třebíčské zemědělské školy

Současní studenti, byvalí studenti, rodiče,současní i bývalí učitelé a další přátelé školy VOŠ a SŠVZZ (zemědělská škola) Třebíč, žádají v petici o okamžitou akci k problémům, které údajně negativně ovlivňují kvalitu vzdělávání a celkovou atmosféru školy.

Podle textu petice byli někteří učitelé údajně nespravedlivě propuštěni za vyjádření svých názorů nebo byli odvoláni pro nadbytečnost, i přes vážný nedostatek učitelů ve škole. Petice žádá o jejich okamžitý návrat na svá pracovní místa. „Tito učitelé jsou pro nás velmi důležití a jejich přítomnost výrazně přispívá ke kvalitě vzdělávání,“ stojí v petici.

„Nedala jsem jedinou výpověď jako ředitelka školy. Těžko mohu udržet ve škole učitele, který požádá o ukončení pracovního vztahu dohodou,“ řekla ředitelka školy Lenka Francová.

Podle zákulisních informací dostala ředitelka Francová osm hlasů od všech osmi členů výběrové komise. Je těžko politicky představitelné, že by se radní Kraje Vysočina odvážili jmenovat ředitelem školy kandidáta, který by neměl tak silnou podporu výběrové komise.

Petice požaduje lepší komunikaci mezi vedením školy, učiteli a studenty. Je nezbytné, aby všechny strany měly možnost otevřeně sdílet své názory a potřeby. Současné vedení třebíčské školy podle textu petice selhává ve své funkci, což vede k odchodu velkého množství skvělých a oblíbených učitelů. Tato situace má negativní dopad na celou školní komunitu.

„Žádáme okamžité odvolání ředitelky a výběr nového vedení, které bude schopné efektivně řídit školu a zlepšit její podmínky,“ stojí v závěru petice.

„Byli jsme o petici informováni na poradě učitelů,“ stručně konstatovala předsedkyně školní rady třebíčské zemědělky Ladislava Netedová. Blíže se k obsahu petice nechtěla vyjadřovat.

Důvěru ředitelce školy vyjádřil radní Kraje Vysočina Jan Břížďala.

„Ředitelka školy ze své pozice zodpovídá za kvalitu výuky, studijní a pracovní klima i personální řízení organizace. Za dobu působení Ing. Francové v této funkci vnímám výrazné zlepšení postavení školy v regionu. Tento postoj jsme na jednání rady kraje jednomyslně potvrdili opětovným jmenováním paní ředitelky do funkce, a to na základě otevřeného konkurzního řízení, u kterého současná ředitelka uspěla. Za VOŠ a SŠ Třebíč i zřizovatele (Kraj Vysočina) mohu deklarovat připravenost jednat a řešit jakékoliv podněty, ať už od žáků, učitelů či partnerů školy,“ sdělil radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala (Piráti).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů