Piráti mění krajskou kandidátku, farmář Daďourek odchází na ministerstvo zemědělství jako náměstek

Žďárský farmář Milan Daďourek odchází z krajské do celostátní politiky. Od jara bude Daďourek působit jako politický náměstek ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) , kde nahradí Marka Holomčíka, který odchází na rodičovskou dovolenou.

„Z důvodu neslučitelnosti funkcí budeme muset nahradit Milana Daďourka jiným kandidátem. V úvahu přichází naši členové a příznivci ze Žďárska Markéta Šimková, Jaroslava Šmídková, Tomáš Blažek, Martin Kaman. Dojde k posunu na čele kandidátky, bude se nově volit deváté místo kandidátky,“ vysvětlil místopředseda vysočinských Pirátů Jan Břížďala.

Mgr. Milan Daďourek (* 4. dubna 1975) je členem krajského sdružení Vysočina. Pochází z Liberce, od roku 2000 žije v Počítkách na Vysočině. Ženatý, dvě děti. Vystudoval Ochranu a tvorbu životního prostředí na PřF Univerzity Palackého v Olomouci (Mgr.) a s odstupem Právo veřejné správy na PF Masarykovy univerzity v Brně (Bc.). Pracoval na Správě CHKO Žďárské vrchy, jako ředitel Sdružení Krajina, jako akreditovaný zemědělský poradce. V současnosti ho živí vlastní farma (www.farmovis.cz) a pracuje jako externí poradce Sdružení Krajina (grantový fundraising, strategie rozvoje). Zajímá ho zejména udržitelný rozvoj venkova a zachování tradiční venkovské krajiny.

Každoročně farmář Daďourek vypouští ovce na pastviny pod Zelenou horou.

„Chtěl bych se věnovat společné zemědělské politice na národní úrovni. Upravit přístup ministerstva ke krajinným prvkům a rodinným farmám,“ řekl Daďourek o svých cílech v křesle náměstka ministra zemědělství.

Strategii Pirátů pro krajské volby tvoří expert z Žít Brno (více zde). Novou tváří Pirátů na Vysočině je Barbora Pipášová (více zde). O sbírce na krajskou kampaň čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů