Pirátka Pipášová: Nejsem sněhová vločka, za kritiku píšu oceňující komentáře

Novou tváří na čelních pozicích krajské kandidátky Pirátů na Vysočině je daseinsanalyticky orientovaná terapeutka Barbora Pipášová z Moravských Budějovic.

V daseinsnalýze hledá pacient způsob existence, který je právě pro něj snesitelným pevným způsobem bytí ve světě. Vychází ze základních přesvědčení, že člověk je schopen uvědomovat si sám sebe a to, co dělá, činit rozhodnutí a nést za své jednání odpovědnost, je schopen uvědomit si možnost úplné izolace, ztráty významných vztahů, možnost neexistence, smrti – s tím souvisí pocit úzkosti. Cílem terapie je pak nalezení takového způsobu existence, který umožní pacientovi být sám sebou, s důrazem na pravdivé vedení života, pravdivé bytí a spolubytí. Cílem je vlastní klientovo sebepoznání, sebeaktualizace, sebezdokonalení, tedy naopak cílem není klientovo co nejdokonalejší přizpůsobení se společnosti, ale nalezení vlastních možností, schopností volby. Daseinsanalýza, zejména v současných formách, zároveň zdůrazňuje i autentické spolubytí s jinými lidmi.

„Vždy se budu soustředit na vytvoření bezpečného vztahu, založeném na plném respektu a minimu předsudků. Věřím, že neexistují nenormální lidé, ale jen nenormální situace, na které člověk reaguje dle jeho možností. Neznám jednoduché odpovědi na Vaše otázky, ale společně je budeme objevovat. Zároveň můžete využít moji dlouholetou zkušenost s prací s rodinou, dětmi a dospívajícími. Ráda se stanu Vašim průvodcem,“ říká o sobě daseinanalytička.

Pirátskou stranu Pipášová sleduje dlouhou dobu, od roku 2017 je voličkou Pirátů.“ V mnoha tématech její hodnoty korespondují s mými, především v přístupu k sociální politice a práci, školství a tématům jako je klima, nebo diskriminace napříč skupinami (počínaje ženami)“ prozradila Pipášová. V loňském roce vstoupila do Pirátské strany s jasným tématem duševního zdraví lidí. Žije se svým partnerem a šestiletým synem v Moravských Budějovicích.

Již od dob dospívání se zajímá o dění ve svém městě a přímo se na něm podílí. Mnoho let je místopředsedkyní zapsaného spolku K4, který aktivně zasahoval a stále zasahuje do komunitního životě ve městě.

Pipášová pracuje jako dětská psychoterapeutka ve Středisku výchovné péče STŘED v Třebíči a souběžně provozuji soukromou praxi pro dospělé. „Celou moji třináctiletou profesní kariéru pracuji v sociální a školské oblasti,“ uvedla Pipášová. Pipášová má zkušenost jak s institucemi (externí spolupráce s MPSV), tak s neziskovým sektorem. Jako sociální pracovnice vedla Program náhradní rodinné péče STŘED, ve kterém poskytovali doprovázení pěstounům. „Při rodičovské dovolené jsem pracovala jako metodický vedoucí a projektový manažer u několika projektů. Nedávno jsem se stala členkou sociální a školské komise Rady města Moravské Budějovice,“ dodala Pipášová.

Na psychickou pohodu u nenávistných komentářích na sociálních sítích má daseianalytička Pipášová jednoduchý recept.

„Mám prima hru, za každý kritický komentář, napište jeden oceňující komukoliv, koho si vážíte. V politice začínám, nejsem snowflakes, zvládnu hejty na sociálních sítích, protože moc dobře vím, že za ponižujícími a dehumanizujícími posty jsou nešťastní lidé,“ prozradila pirátka Pipášová.

O novém mediálním manažerovi Pirátů na Vysočině, co se nechal zplnoletnit v šestnácti letech, čtěte více přímo zde. Strategii Pirátů pro krajské volby tvoří expert z Žít Brno (více zde). Farmář Daďourek odchází z krajské kandidátky dělat náměstka na ministerstvo zemědělství (více zde). O sbírce na krajskou kampaň čtěte více přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů