Nový mediální manažer vysočinských Pirátů se nechal v šestnácti zplnoletnit

I Česká pirátská strana se intezivně připravuje na krajské volby 2024. Podle informací Občasníku došlo k výměně na pozici mediálního manažera. Novým mediálním manažerem vysočinských Pirátů je Jakub Rychlý, předseda pirátské organizace na Praze 12.

Jakub Rychlý je mladý inovátor se zájmem v oblasti vzdělávání a volného času, primárně se zaměřením na finanční gramotnost a podnikovost. Už ve čtrnácti letech začal programovat a získal svou první stáž v Alze, poté se nechal v šestnácti, jako jeden z prvních, zplnoletnit kvůli podnikání a od roku 2018 se pohybuje na volné noze jako marketing specialista.

Spoluzaložil Středoškolský sněm hl. m. Prahy, kde společně s ostatními protlačili např. stomiliónové zvýšení platů pro kuchařky v pražských školách. V posledním roce buduje neziskový projekt Nekrachni, který tvoří mobilní aplikaci, jež má ambici ve školách změnit finanční vzdělávání.

Rychlý působil například jako PR a mediální komunikace pro poslance Evropského parlamentu Marcela Kolaju (Česká pirátská strana). Při druhém českém předsednictví Evropské unii byl Jakub Rychlý styčným důstojníkem Úřadu vlády ČR s úkolem půosbit jako kontaktní osoba a doprovod delegací jednotlivých zemí po celou dobu trvání oficiálního programu dané akce a celého předsednictví.

Nyní se Jakub Rychlý věnuje kromě finančnímu vzdělávání i budování vlastního digitálního studia Contentano, kde pomáhá klientům primárně s marketingovými strategiemi a výkonnostním marketingem. Uvědomuje si, že mladí lidé mají ve společnosti obrovskou tažnou sílu a snaží se ji využít na všech frontách aktivit, které dělá.

Od roku 2021 studuje obor Management měst a regionů a má ambice se stát zastupitelem. Když zbyde čas, tak si zahraje curling, mentoruje anebo hodně cestuje.

S Piráty se poprvé seznámil v roce 2017 před volbami do Poslanecké sněmovny. RegP se stal začátkem roku 2021, na jehož konci vstoupil do strany a stal se tak členem. Nyní působí ve třech komisích na Praze 12 a těch, které se věnují školství a jeho rozvoji, volnému času a sportu.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů