Piráti odvolali z krajské politiky spoluautora volebního programu

Půl roku působil v krajské politice Vysočiny třebíčský pirát Ivo Bártík. Pro krajskou politiku Pirátů na Vysočině má Bártík větší význam, než se může zdát na první pohled.

Podle informací členů pirátské strany je Bártík spoluautorem volebního programu strany a hlavním autorem finanční kapitoly volebního programu.

„Podílel se na něm. Krajský program pirátů na Vysočině vznikal dlouhodobě a týmově,“ konstatoval místopředseda vysočinských pirátů Milan Daďourek.

Bártík působí i v celostátní politice Pirátů jako člen resortního týmu Finance pod vedením Mikuláše Ferjenčíka a resortního týmu Transparence pod vedením Lukáše Wagenknechta.

Hlavním důvodem odvolání Bártíka z krajské politiky Vysočiny je podle oficiální tiskové zprávy dlouhodobě nevyhovující styl komunikace, což zastupitele mrzí, protože pan Bártík byl nominován na základě svých velmi dobrých odborných zkušeností.

“ Pirátský zastupitelský klub Vysočiny zároveň cítí, že pro kvalitně odváděnou práci v krajském zastupitelstvu a jeho orgánech je fungující vzájemná komunikace základním předpokladem,“ stojí doslova v oficiální tiskové zprávě Pirátů.

V oficiální tiskové zprávě zcela chybí vyjádření Ivo Bártíka, které zjišťujeme.

„Respektuji rozhodnutí zastupitelského klubu,“ uvedl místopředseda vysočinských pirátů Milan Daďourek.

Budoucnost Bártíka v pirátské straně je nejistá nejen v celostátní politice Pirátů, ale i v místní politice. Třebíčští piráti mají řešit další působení Bártíka ve Finančním výboru města Třebíč. „Nemám potřebu o tom mluvit s novináři,“ uvedla předsedkyně třebíčských Pirátů Barbora Pokorná.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů