Podstatné a nepodstané informace o nakupování rozumu starosty Kaminarase

Velkomeziříčská radnice začala rozdělovat informace na podstatné a nepodstatné. Podstatné informace dostane ke zveřejnění redakce městského zpravodaje Velkomeziříčsko, nepodstatné informace se zůstanou pečlivě střežené na radnici.

Rozdělování informací na podstatné a nepodstatné má očividně za cíl zlepšit reputaci starosty města Alexandrose Kaminarase v očích obyvatel města.

Úřednický aparát očividně už očividně nezvládá ani zadávat veřejné zakázky na architektonické studie, ke slovu přišla soukromá poradenská firma. Soukromá firma architektonickou studii zrealizuje očividně lépe podle představ starosty Kaminarase než by to udělali placení úředníci města.

Poradce starosty Kaminarase pro veřejnou zakázku platí město ze svého rozpočtu, nikoliv starosta ze svého platu. A to je ten důvod, proč se občané města zatím nedozvěděli podstatné informace o výdajích pana starosty.

O výdajích města za placené poradce se začne diskutovat teprve ve chvíli, kdy aparát města rozezná podstatnost informace pro obyvatele města. Občan má právo vědět, jak se na radnici hospodaří s veřejnými prostředky města.

Městský zpravodaj Velkomeziříčsko se neodvažuje informovat ani o podstatných rozhodnutích vedení města jako je zadání územní studie lokality SVIT prostřednictvím soukromé poradenské firmy.

Způsob hospodaření s veřejnými prostředky města je zvláštní tím víc, že práci úředníků města mají nahradit soukromí konzultanti vybraní starostou města.

Rozlišování informací na podstatné a nepodstatné je tak pouze snahou omezit informování občanů města o tom, jak se na radnici hospodaří s veřejnými prostředky. Výdaje města tiše rostou, peníze jednoho dne dojdou.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů