Poker státu a pojišťoven o Centrální dispečink odtahů

Dva roky práce a deset miliónů korun. To jsou náklady vynaložené z peněz daňových poplatníků na modernizaci systému pro pomoc motoristům v nouzi známým jako „Centrální dispečink odtahů“. Na výzvu Policie ČR by Ředitelství silnic a dálnic jako správce placených úseků silnic a dálnic povolávalo smluvní odtahové služby k odstranění nepojízdných vozidel jako překážek silničního provozu právě prostřednictvím Centrálního dispečinku odtahů.

Dnes Policie oznamuje překážky Nehodovému centru pojišťoven, které zajišťuje odstranění nehod smluvními asistenčními službami. Ředitelství silnic a dálnic jako správce komunikace se o překážce silničního provozu dozví často až poslední.

Centrální dispečink odtahů chtělo provozovat konsorcium firem a odtahových služeb pod záštitou Ústředního automotoklubu. Asistenční služby Global assistance a Europ asistance ale celou zakázku napadli u antimonopolního úřadu. Antimonopolní úřad celou zakázku nepravomocně pozastavil.

Další osud „Centrálního dispečinku odtahů“ je v rukou Ředitelství silnic a dálnic, které může podat rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Pokud ŘSD rozklad nepodá, celý projekt centrálního dispečinku odtahů končí a pokračuje současný obchodní model odstraňování nehod prostřednictvím pojišťoven a asistenčních služeb. Smluvní podmínky pro partnery z řad odtahových služeb jsou mimořádně tvrdé: odměny pro odtahovky od asistenční služby jsou na cenové úrovni devadesátých let minulého století. Držet pracovní pohotovost v mimopracovní době se odtahovým službám nevyplatí.

Na tahu je nyní Řediteltství silnic a dálnic, které může podat rozklad rozhodnutí antimonopolního úřadu a bojovat za vznik centrálního dispečinku odtahů na kterém několik let pracovali nejlepší jedni z nejlepších právníků v zemi.

Bez centrálního dispečinku odtahů bude pokračovat na silnicích a rychlostních komuninacích současný obchodní model pojišťoven. Ředitelství silnic a dálnic nebude mít jinou možnost než prodloužit současné smlouvy a umožnit pojišťovnám řešit odtahy jako obchodní případy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů