Politická bitva opozice o ředitelské křeslo v místní škole

Ve Velkém Meziříčí se dělá místní politika prakticky ze všeho. Už i z jmenování nového ředitele jedné z místních základních škol. Stát se ředitelem školy je poměrně jednoduchá věc: přihlásíte se do vyhlášeného konkursu, sepíšete návrh svých představ o řízení školu a zodpovíte dotazy výběrové komise.

I když jste jediným uchazečem, nemáte vítězství v konkursu jisté. Potřebujete doporučení výběrové komise pro jmenování ředitelem školy.

Výrok výběrové komise pak dostane zpravidla Rada města, která rozhoduje o jmenování nového ředitele školy.  Bez doporučení výběrové komise nemá valný smysl ucházet se o podporu vedení města jako zřizovatele školy pro jmenování ředitelem školy.

Na radní a potažmo zastupitele školy je vytvářený nátlak ze strany zaměstnanců školy v podobě anonymního dopisu (více zde), kolem kterého se rozvinula diskuse zastupitelů (více zde). Uchazečka o post ředitelky je zároveň opoziční zastupitelkou, její stranický kolega už slibuje prověření postoje vedení města (více zde). Opozice testuje vůli radních města Velké Meziříčí  jmenovat ředitelem školy svého spolustraníka. Bez doporučení výběrové komise je jmenování do křesla ředitele školy pouhou politickou trafikou.

Neúspěch opoziční zastupitelky ve výběrovém řízení je politickým vzkazem do učitelského prostředí školy: ředitelem bude někdo jiný.

Vzkaz pochopila opozice v zastupitelstvu a vyrobila z ředitelského konkursu politické téma. Aspoň se na čas zapomene na největší „politické kostlivce“ opoziční politiky jako byla nepovedená architektonická soutěž o náměstí nebo „esíčka“ na silnici z centra města do Třebíče.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů