Opoziční zastupitel Bílek zpochybnil jednání Rady města Velké Meziříčí

Výběr ředitele na ZŠ Sokolovská se stává politickou kauzou. Ve výběrovém řízení byla jediným uchazečem o post ředitelky školy opoziční zastupitelka Ivana Bíbrová. Bíbrová je zaměstnankyní školy i předsedkyní místní odborové organizace.

Bíbrová ale neuspěla v hodnocení uchazečů o post ředitele a nezískala doporučení odborné komise. Zastupitelé města Velké Meziříčí pak obdrželi dopis anonymně podepsaný „kolektivem učitelů 1. a 2. stupně“ (dokument zde), kolem kterého se rozpoutala diskuse zastupitelů města (více zde).

Opoziční zastupitel Tomáš Bílek pak označil jednání Rady města za pochybné:

„Děkuji Vám za dopis. Velmi si vážím aktivity a odvahy učitelů 1.ZŠ Sokolovská. Rozhodnutí rady města mi připadá velice zvláštní a jasně za ním vidím politickou hru současné vládnoucí koalice. Společně VM se pokusí udělat maximum pro objasnění tohoto pochybného jednání,“ napsal opoziční zastupitel Tomáš Bílek (Společně VM).

Na post ředitele ZŠ Sokolovská bude pravděpodobně vypsán nový konkurs. Jako uchazečka o post ředitele bude mít opoziční zastupitelka Ivana Bíbrová novou příležitost přesvědčit odbornou komisi o svých schopnostech a předpokladech úspěšně řídit školu. Pak teprve se může ucházet o politickou podporu radních města jako zřizovatelů školy.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna