Poradci Žďáru nad Sázavou inkasovali statisíce, pronájem Polikliniky nekonečný?

Zdlouhavý výběr nájemce žďárské Polikliniky je stále větším problémem koalice vedené starostou Martinem Mrkosem (Žďár-Živé město).

„Místo tlaku na reorganizaci, modernizaci a efektivitu činností rozhodli o pronájmu soukromému subjektu za pomoci zázračné metody BVA (Best Value Approach), která klade důraz na ekonomickou výhodnost nabídky a to až tak, že cena hraje při výběru pouze 40% roli,“ rozčiluje se lídr opozice Jan Havlík (Změna 2018).

Podle Havlíka poradenská firma inkasovala více než dvě stě tisíc korun Kč a výsledek dosud není žádný.

Příspěvková organizace města Poliklinika Žďár nad Sázavou se rozhodla k propachtování rehabilitace: Rehabilitaci přenechá jinému subjektu k samostatnému provozování a řízení na vlastní náklad a nebezpečí a k pobírání užitků. Poliklinika má zájem na tom, aby rehabilitaci provozoval tým profesionálů, kteří budou poskytovat služby na nejvyšší úrovni, zajistí spokojenost zákazníků a přispějí ke zvýšení kvality života ve městě Žďár nad Sázavou. Záměrem je tedy vybrat dodavatele, který nabídne nejlepší podmínky pachtu rehabilitace. Celková doba výběru ale zvyšuje hospodářskou ztrátu polikliniky. Nástup nového zájemce se očekával od počátku roku 2022, nabídky na pacht rehabilitace se předkládaly už v létě loňského roku.

Na únorovém jednání Zastupitelstva města žádal zastupitel Havlík o podrobné seznámení s výsledky této drahé metody na jednání zastupitelstva.

Starosta Martin Mrkos v reakci na podnět opozice přislíbil seznámení zastupitelů s důvody nákupu poradenského rozumu za statisíce korun i s důvody.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů