Posudek dostali zastupitelé, do půl hodiny byl na Občasníku!

Velkomeziříčští zastupitelé jsou ohromeni tempem šíření informací z Občasníku. Na koaličním zasedání vedení města Velké Meziříčí se řešila rychlost s jakou se dostal znalecký posudek na „esíčka“ ven z radnice. Dokud byl posudek jen na radnici, věděli o něm jen starosta, místostarostka a tajemník. Jakmile ovšem starosta Josef Komínek vydal pokyn k rozeslání znaleckého posudku zastupitelům města, visel do půl hodiny na Občasníku!

Za půl hodiny nastudovat třicetistránkový znalecký posudek, vybrat klíčové pasáže a sdělit je veřejnosti je vskutku normální výkon novinářské profese.

Žurnalistika je totiž otištění všeho, co si někdo jiný nepřeje vidět otištěné. Jako například řešení dopravní situace na Třebíčské ulici ve Velkém Meziříčí, kde nově postavená zkratka s několika ostrými zatáčkami vyvolává u řidičů otázku „Kdo to vymyslel?“

A tak i zastupitelé ve Velkém Meziříčí začali hledat informační kanály kudy unikají informace na Občasník. Obvykle jsou podezřelými opoziční zastupitelé nebo koaliční zastupitelé, kteří plní funkci vnitřní opozice v koalici.

Půlhodina novinářské práce na zveřejnění důležitých informací je možná překvapivá, ale musí se zkrátit. Když hasiči zvládnou výjezd k požáru do dvou minut, může Občasník stíhat zveřejnění důležitých informací do deseti minut. Ať mají politici i voliči dostatek času k přemýšlení o tom, co Občasník píše.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů