Povr (ČAAS): Nemám ponětí, kdo vytvořil ceník nehodových služeb

Česká asociace asistenčních společností (ČAAS) nemá žádné informace o jednání jednotlivých členských asistenčních společnostech s odtahovými službami.

Podle mluvčího ČAAS Aleše Povra žádné jednotné ceníky využívané asistenčními společnostmi pro pomoc motoristům v nouzi neexistují a každá asistenční společnost jedná se svými partnery samostatně.

Mluvčí asistenčních společností Aleš Povr zodpověděl dotazy Občasníku.

Nový smluvní ceník způsobil v létě demotivaci mezi odtahovými službami. Jak vnímáte tuto situaci?

 Jde o smluvní vztah mezi asistenčními společnostmi a jejich partnery, což mi nepřísluší komentovat.

Kdo vytvořil smluvní ceník prací odtahových služeb pro pomoc motoristům v nouzi?

Nemám povědomí o takových dokumentech, každá asistenční společnost jedná se svými partnery individuálně. ČAAS žádné takové dokumenty nevytváří, ani se na jejich přípravě z důvodu ochrany hospodářské soutěže nemůže podílet.


Smluvní ceník nemá každoroční inflační doložku – odtahovým službám rostou náklady na pohonné hmoty a lidskou práci. Jak promítají asistenční služby inflaci do smluvních vztahů?

 Jde o smluvní vztah mezi asistenčními společnostmi a jejich partnery, což mi nepřísluší komentovat. Nevím žádné detaily z Vámi zmiňovaných cenících, o jejichž údajné existenci se dozvídám až od Vás.

Neustále se prodlužuje doba pro poskytnutí pomoci motoristům v mimopracovních a nočních hodinách. Jakou dobu čekání motoristy považujete za únosnou v létě a zimě?

S tímto Vaším tvrzením nesouhlasím. Asistenční zásahy prováděné v rámci Linky pomoci řidičům i Nehodového centra pojišťoven jsou kontrolovány jak Českou kanceláří pojistitelů (ČKP), tak pojišťovnami a asistenční společnosti garantují dojezdové časy k nepojízdným vozidlům. Pokud se ukáže, že některá odtahová služba nedokáže tato dojezdová kritéria plnit, pak je v síti odtahových partnerů nahrazena, případně posílena další odtahovou službou. Zajištění funkční sítě odtahových partnerů je jedním ze základních úkolů asistenčních společností.

Můžete komentovat informaci o záměru třiceti procentního navýšení položek smluvního ceníku?

Takovou informaci nemám, ani to České asociaci asistenčních společností nepřísluší komentovat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů