Překvapení pro Jihlavu: Vánoční světelná výzdoba se sto padesáti metrovým světelným řetězem

Jihlavská radnice chystá pro obyvatele a návštěvníky krajské metropole překvapení, které dosud tiskový mluvčí Radovan Daněk neprozradil. Na hradbách města poblíž nákupního centra City Park se objeví sto padesát metrů dlouhý vánoční řetěz. Jeho využití k vánoční výzdobě již Magistrát schválil. „Novinek bude určitě mnohem víc. Propagace je hlavně na příspěvkové organizaci Brána Jihlavy, která začne prezentovat advent a Vánoce asi až ve druhé polovině listopadu. Propagace adventu a Vánoc ale určitě nezačne před svátkem sv. Martina, který nás teď čeká,“ informoval tiskový mluvčí Magistrátu Radovan Daněk.

Vánočním stromem se letos stane smrk omorika ze sídliště Březinova. Tento smrk je starý zhruba 30 let a vysoký 12 metrů. Je ve vlastnictví města a musí být pokácen po havárii vodovodu, která nenávratně poškodila jeho kořenový systém. Na Masarykovo náměstí bude převezen ve středu 22. listopadu a vyzdoben bude stejně jako v minulých letech. Slavnostní rozsvícení společně se světýlky v uličkách se uskuteční na železnou neděli 3. prosince.

Největším lákadlem jistě opět bude ledové kluziště, letos se v centru umístí rovnou dvě. Tradiční kruhový adventní věnec kolem Mariánského sloupu bude pro veřejnost otevřen denně vždy od pravého poledne, předtím mají možnost si jej přes Bránu Jihlavy zamluvit školy a školky pro bruslení svých žáků. Další kluziště – tentokrát o něco menší a obdélníkové, bude umístěno na parkánu vedle Brány Matky Boží. Na horním Masarykově náměstí bude k dispozici také půjčovna a brusírna bruslí.

Kruhové kluziště bylo kolem Mariánského sloupu naposledy v roce 2021. Kluziště budou otevřena ve stejný den, kdy se rozsvítí vánoční osvětlení, tedy 3. prosince. Fungovat budou až do 18. února, malé kluziště na parkánu by mohlo dle přízně počasí zůstat až do konce února. Obě kluziště si budete denně moci užít až do 19 hodiny večerní.

Občerstvení v adventní vesnici zajistí od 3. do 31. prosince adventní jarmark. Část stánků s občerstvením na Masarykově náměstí vydrží až do února. V obou Turistických informačních centrech v ulici Matky Boží bude také možnost zakoupit originální vánoční dárek s jihlavskou tématikou, budou zde také vánoční kreativní dílničky, Ježíškova pošta či betlémský fotokoutek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů