Primátorka chce hledat cesty k opozici

Místní politiku krajského města značně ovlivňuje postupný rozpad koalice primátorky Karolíny Koubové. Loni v červnu rezignoval lídr KDU-ČSL Jaromír Kalina na funkci náměstka (rezignační dopis zde), v únoru rezignoval lídr ODS Petr Laštovička na funkci prvního náměstka po vystaveném platebním rozkazu na dva miliony korun (více zde). Novým životním partnerem primátorky Koubové se stal náměstek Vít Zeman (více zde). Primátorka Koubová také přiznala vnitřní rozpad uskupení Fórum Jihlava slavným výrokem „Fórum je na padrť“ (více zde). Lídr opozice Radek Popelka (ANO) upozornil primátorku, že „Jihlava nevzkvétá“ (více zde).

Primátorka Koubová už naznačila ochotu hledat cestu k opozici v zastupitelstvu:

„Dovolte říct, že pokud chceme hledat cesty k sobě, a to jak v rámci radnice, tak v rámci koalice, mohli bychom zkusit začít tím, že odložíme emoce a budeme se bavit o problémech na základě faktů, ne pocitů. Každý z nás vidí situaci jinak, to je samozřejmé a je to základ demokracie. Důležité ale je mít možnost o problémech mluvit a hledat řešení. Vy říkáte, že Jihlava nevzkvétá, protože jsme nestabilní koalicí. My říkáme, že pracujeme na změnách, které možná nejsou vidět hned, ale které celou Jihlavu posunou mílovými kroky do 21. století,“ napsala primátorka v odpovědi na Popelkův dopis.

Jihlavu čeká rokování Zastupitelstva o další vodárenské politice města, kdy primátorka bude v červnu předkládat výsledky vodárenské politiky. Bývalý právník města Marek Bánský naznačil „zákulisní handl“ primátorky Koubové se zastupitelem Tomancem (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů