Případ Najman: Z Dukly odchází vnuk Aušuse a synovec trenéra Patrika Augusty

O přestupu Ondřeje Najmana z mládežnického týmu Dukly Jihlava do Mladé Boleslavi se bude mezi hokejovými příznivci ještě dlouho mluvit. Útočník Ondřej Najman je vnukem klubové legendy Josefa Augusty a synovec trenéra Patrika Augusty.

Odchod jako útěk?

Odchod Ondřeje Najmana v předposledním ročníku střední školy vypadá spíše jako útěk. Už vzhledem k zásluhám starší generace hokejového rodu Augustů měl Ondřej zajištěnou jistotu v klubu. Přechod z juniorky do kategorie už bude muset zvládnout mladý hokejista sám v cizím prostředí Mladé Boleslavi. Příčinou odchodu Ondřeje Najmana bude nejspíše v osobním přání mladého změnit prostředí. Hráči typu Najmana jsou určitým typem „klubového stříbra“ u kterých se nepředpokládá touha změnit klub. Každé normální přání by klub hráčům typu Ondřeje Najmana obratem splnil.

Vadil strýc jako trenér?

Vůbec zvláštní otázkou je vztah strýce Augusty jako trenéra se synovcem Najmanem. Oba se potkávali na střídačce juniorky Dukly Jihlava i „osmnáctky“- hokejového národního týmu do osmnácti let. Přestup juniora Najmana se nezrodil ze dne na den, spíše se připravoval několik měsíců. Hokejová komunita Dukly Jihlava čeká na vysvětlení pozadí celého přestupu Ondřeje Najmana.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů