Radní Jihlavy budou rozhodovat o změnách MHD

dopravní podnikUž od prvního dubna se v Jihlavě změní linky městské hromadné dopravy. Jak? To se zatím neví. „Podklady pro jednání Rady města jsou neveřejné, nemůže se s nimi seznámit ani veřejnost a ani média,“ uvedl mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Podle informací Občasníku patrně dojde ke zrušení  ranní „školní“ linky číslo 9 do Hosova. Každou noční hodinu by měl městem kroužit trolejbus. Podle návrhu dopravního průzkumu měl vyjíždět z Horního Kosova, podle návrhu pro Radu města z hlavního nádraží.

Benešova ulice dál bez dopravy?

Návrh předložený radním města také zatím nepočítá se zprovozněním Benešovy ulice pro městskou hromadnou dopravu. Benešovou ulicí mohla projíždět například linka číslo 6. Tuto variantu navrhoval podle informací Občasníku náměstek primátora Jaroslav Vymazal (ODS) s tím, že pokud se neosvědčí, bude zrušena. Dopravní podnik ale disponuje jen 2 minibusy a v případě poruchy by pěší zónou musel projet velký autobus. Což politici možná vnímají jako větší riziko pro chodce. Do Benešovy ulice se tak městské autobusy podívají nejdříve po prodloužení trolejové dopravy do celé ulice Vrchlického.

life

Zkrácení intervalů

Radní města budou posuzovat i zkrácení intervalů MHD na dvanáct minut. Spoje by mohly jezdit pětkrát za hodinu a přijíždět na zastávky vždy ve stejný čas.

Rozdělená „čtyřka“

Současná linka číslo 4 je návrhem nově rozdělena na dvě samostatné linky č. 4 a 41. Na lince č. 4 Masarykovo nám. – Henčov – Heroltice navrhujeme zavést pravidelný intervalový provoz. V úseku Masarykovo nám. – Moravské kovárny je vhodný interval 60 minut, spoje se dále budou větvit do konečné zastávky Henčov nebo Heroltice. Každá z těchto dvou městských částí tak získá pravidelný interval 120 minut. Ve špičkách pracovních dní je možné jedním spojem obsluhovat Henčov i Heroltice a získat tak pro ně interval 60 minut.

Nová linka 41 může jezdit po trase Masarykovo nám. – Chlumova – Gorkého – Pod Ján. kopečkem – Na Vyhlídce – Hl. nádraží ČD – Hruškové Dvory – Moravské kovárny – U Hruškových Dvorů – Tesla – Průmyslová – Průmyslová II – Vědeckotechnický park – Hruškové Dvory – Hl. nádraží ČD – Na Vyhlídce – Pod Ján. kopečkem – Gorkého – Chlumova – Masarykovo nám.

Expresní linka 31

Radní města mohou posuzovat i zavedení expresní kinka č. 31 Horní Kosov s průmyslovou zónou v Pávově. Trasa linky: Horní Kosov – Buková – S.K.Neumanna – po komunikaci I/38 – BOSCH DIESEL.

Rozsah provozu: Linka bude v provozu pouze v pracovních dnech a to v následujícím rozsahu:

Směr Horní Kosov -> BOSCH DIESEL o 2 spoje před začátkem ranní pracovní směny (např. odj. 5:10, 5:30) o 1 spoj před začátkem odpolední pracovní směny (např. odj. 13:30) o 1 spoj před začátkem noční pracovní směny (např. odj. 21:30)

Směr BOSCH DIESEL -> Horní Kosov o 1 spoj po skončení noční pracovní směny (např. odj. 6:15) o 2 spoje po skončení ranní pracovní směny (např. odj. 14:15, 14:35) o 1 spoj po skončení odpolední pracovní směny (např. odj. 22:15)

Změny v městské hromadné dopravě souvisí s komunikační kampaní propagující udržitelnou městskou mobilitu. V Jihlavě bude začínat 1. dubna. Proto se vedení města snaží připravit dobré změny právě na duben . Na konec září, kdy bude kampaň vrcholit, pak směrovat další připravený soubor změn v MHD.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů